Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld eddigi "pályafutása"...

A Föld eddigi "pályafutása" alatt hányszor söpörte le az élővilágot valami külső erő?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a több millió év alatt hányszor kezdte újra az ember a létét itt a Földön. Voltak idők, amikor gyorsabban fejlődtek esetleg és nem több ezer év alatt jutottak el odáig, ahol most mi tartunk? Ez örök körforgás?
2010. dec. 28. 21:18
 1/4 Ájhevnó ***** válasza:

Nekem 2 globális pusztulás rémlik, kb 500millió és 65 millió évvel ezelőttről. Legalábbis amiről eddig tudunk, és feltéve ha jól emlékszem.

65 millió évvel ezelőtt pusztultak ki a dinoszauruszok, az ember "jobban" ismert pályafutása százezer éves.

A globális pusztulások mindig segítenek valamely életformának, hiszen az addig uralkodó fajta nem akadályozza, így viszonylag gyorsan tud területet hódítani, ez biztos gyorsítja az evoluciót, hiszen ez a specializációnak kedvez.

2010. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

65 millió éve egy lényeges katasztrófa sem történt.


Ősemberek már 2 millió éve vannak, és ebből csak 500.000 éve kezdtek megjelenni azok az ősemberek akik már lényegesen okosabbak voltak a mai csimpánzoknál, elefántoknál, varjaknál, ezt a tűz felfedezése idézte elő, és csak 20.000 éve él a Homo Sapiens, a mai intelligenciával rendelkező ember.


Amióta ember él a Földön egy lényeges természeti katasztrófa sem történt, csak kb. 30.000 évvel ezelőtt a mérsékelt égövi jégkorszak hatására az afrikai elsivatagosodás, ami többek között hozzá járult ahhoz, hogy a homo sapiens őse kifejlessze az ember legkésőbb kifejlődött képességét, a jövő elképzelésének képességét, és a képzeletet, túlélési mechanizmusként. Amikor az északabbi területeken elmúlt a jégkorszak és Afrikába visszatért a víz, az ősember életkörülményei javultak és a képzeletét művészetekre használhatta fel. Így jöttek létre az első barlangrajzok, hangszerek.


A jégkorszakkal csak a modern ember legközelebbi rokonának, a Neander-völgyi embernek kellett szembenéznie. Ő a képzelet és a fejlett intelligencia helyett a robosztus testalkatot fejlesztette ki túlélési mechanizmusként. A jégkorszak után nem tudott alkalmazkodni az új környezethez és kihalt.

2010. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 4k05 ***** válasza:
Hát azért kettőnél jóval többről van szó! Éppen a napokban néztem egy erről szóló műsort a natgeon, és ott a szakember azt nyilatkozta hogy a tudomány "mai állása" szerint legalább 15 ilyen katasztrófa volt, melynek során a földi populációk legalábbb 70%-a kihalt. Természetesen ez előbb kezdődött, minthogy az ember megjelent volna a bolygón...
2010. dec. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Földtörténeti léptékű kihalásból 5 volt.

[link]

Az embert is érintő kihalás a Toba vulkán kitörése volt 75 000 éve.

[link]

2010. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!