Hogyan lehet megváltozott tudatállapotot előidézni bármiféle külső szer nélkül, veszélytelen módon?
Ja, tudom. A legtöbbnek nem ismert a halálos adagja, úgyhogy nem egy életbiztosítás...
Nem mintha csak ez lenne a bajom vele. A bajom magával a tudatmódosító szerrel van, nincs az az isten, hogy akármelyiket is kipróbálnám, akár természetes, akár nem. Részeg is csak egyszer voltam, borzalmas volt.
Olyanokra gondolok, mint valamiféle meditáció, esetleg alvás megvonása, de veszélytelen szinten.
A meditáció alkalmas erre, vagy az agykontroll.
Ha ezekhez még nem értesz, és konkrétan valamire emlékezni szeretnél (hol hagytad el, vagy mi a megoldás egy problémára), akkor azt tedd fel magadnak világosan, érthetően és határozottan - majd foglalkozz valami mással (alvás előtt is lehet, aztán aludj el).
Ilyenkor a tudattalan agyad megkapja a problémát, és ha ismeri a megoldást, akkor megálmodod, vagy egyszer csak beugrik.
Ne feledd azonban, hogy a tudattalan agyad nem okos! Nem fog kitalálni neked semmit - leginkább valamilyen ismert helyzetet tud előkeresni. Ha már egyszer életedben találkoztál ezzel a helyzettel (pl. az elveszett tárgy) - azt meg tudja találni.
Ez nem úgy működik, hogy van ilyen agy meg olyan agy, közte meg kerítés. Te pedig hol innen, hol onnan szeretnél mazsolázni valamit.
Ilyen kérdésekre (és olyan konkrét cél elérésére, hogy mondjuk amire tegnap reggel nyolckor még emlékeztél, most nem, ismét szeretnél emlékezni) képzett szakemberek se válaszolnak. Éppen azért nem, mert képzettek.
Egyes - nem általad szabályozott - dolgokra visszaemlékezést elérhetsz gyakorlással (mindegy, hogy agykontrollnak, pszichológiának, vagy minek nevezed), de a világot új színben látni, új dolgokat megállapítani nem lehet, mert nincsenek az agyadban. Egyikben se. Ilyent csak tanulással, ismeretszerzéssel, gondolkodással (persze azt is tanulni kell) lehet elérni. Ha filmekben, vagy tudományosnak álcázott könyvekben ilyesmit látsz, olvasol, át vagy verve.
Új meglátások úgy születnek, hogy az embernek egy adott területről van valamilyen elég mély ismerete, gondolkodik az összefüggéseken, és észrevesz egy másikat is, amire addig mások nem gondoltak. Ez csak sok tudással, vagy véletlenül lehetséges. Az utóbbiból elenyészően kevés van az előbbihez képest.
Az összefüggések felismerésének a tudása pedig nem szokott elfelejtődni. Ha mégis, és növekvő mennyiségben, az az agy károsodásának orvosi esete.
"Ha az ember becsukja a szemeit, és a füleit is bedugja füldugóval, és lefekszik az ágyra, akkor az agy mivel nem kap ingereket, így előbb-utóbb maga fog elkezdeni generálni."
De ez egyenlő az egyszerű álommal, nem?
Ha az agy minden emléket, információt eltárol valahol -ezt hipnózisos kísérletekből tudjuk- akkor miért nem képes az átlagember ezeket a felszínre hozni? Nem ez lenne a legjobb?
Mert nincs szükség rá!
Az álmok szerepe az agyműködés (ezek nélkül dupla akkora agy kellene) - nem pedig az, hogy emlékezz rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!