Miért különböznek az emberek lábujjai?
Figyelt kérdés
Van akinek a nagy lábujjánál a többi jóval rövidebb és fordítva.
Ez megváltozhat a kor előrehaladtával?
2010. dec. 22. 18:00
1/3 anonim válasza:
A teljes növekedés befejezésével nem változik az öregségi összemenésig.
2/3 anonim válasza:
A probléma bizonyosan genetikai alapokra vezethető vissza. Véleményem szerint a lábujjak nagysága, akárcsak a testmagasság mennyiségi jelleg. Tehát több gén együttes hatására alakul ki az adott méret. (pl. Ha sok embert testmagasság szerint sorba állítunk, akkor megfigyelhető, hogy az átlagos magasságúak vannak túlnyomó többségben, de szélső értékek is találhatók. Így lehet ez a lábujjak esetében is.) Előfordulhat, hogy olyan génkombináció alakul ki a lábujjak esetén, melyek kölcsönhatása azt eredményezte, hogy a nagylábujj a többinél jóval rövidebb vagy fordítva.
3/3 anonim válasza:
A méret a növekedés befejeztével valóban nem változik. Hormonális problémák esetében előfordulhat rendellenes növekedés az adenohipofízisben termelődő szomatotrop (növekedést serkető) hormon felnőttkori hiperfunkciója akromegáliát eredményezhet, azaz a test csúcsi részei a normálistól eltérően hatalmasra nyúlnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!