Miért vannak természeti katasztrófák? Mi értelme van? Mi lenne ha nem lennének?
Az ember a természet része, akármennyire civilizált is... A természet pedig szelektál az élőlények között. Kegyetlen, de törvényszerű...
Másrészről - világnézet kérdése- de minden katasztrófából lehet és kell is tanulni.
Harmadsorban a természet rendjébe réges rég beavatkozott az ember- ennek ellenreakcióival számolni kell sajnos.
Ha nem lennének természeti katasztrófák, szerintem még ennél is jobban szétbarmolódott volna a Rend- hisz senki nem tartana attól, hogy visszaüt.
A "természeti katasztrófa" fogalmat az ember alkotta a természeti jelenségek egy csoportjára. Ezek nem irányított, vagy szereppel, értelemmel rengelkező folyamatok, teljesen önkényesen válogattuk össze őket, ugyanolyan természetesek és konkrét cél nélküliek, mint a csillagok járása, a felhők vonulása vagy a tenger hullámzása. Kicsit konkrétabban a kérdésekre válaszolva:
Azért vannak, mert a fizika törvényei szerint létezniük kell, tehát egy vulkánnak ki kell törnie ha túl nagy benne a nyomás, bizonyos légáramlatok keveredése pedig tornádóhoz vezet. Egyszerű fizika.
Nincs értelme a természeti katasztrófáknak, mint ahogy a zsemlének a kutyának vagy a kőnek sem. (bár ez inkább világnézeti kérdés)
Ha nem lennének az azt jelentené, hogy a fizika gyökeresen megváltozott, mert például hiába tornyosulna egy hegy tetején már irreálisan sok hó, mégsem kezdődne lavina. Nehezen tudnénk a mai ismereteinkkel megmagyarázni, hogy milyen erő tartja a helyén a hatalmas hótömeget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!