Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia+matek házi feladat!?

Kémia+matek házi feladat!?

Figyelt kérdés

1.Mivel oldható az égő olaj?

-homokkal

-vízzel

-kávéval

-benzinnel

2.Melyik síkos tapintású anyag?

-szappan

-vas

-cukor

-kősó

3.Milyen veszélyjelzés van a sósavas üvegen?

-tűzveszélyes

-robbanásveszélyes

-maró

-irritatív

4.melyik kakukktojás és miért?

-levegő, oxigén, szén-dioxid, petróleum, földgáz miért?

-fa, papír, borszesz, benzin, kősó miért?

-réz, szén, vas, ólom, alumínium

-alkohol, benzin, málnaszörp, cukor, víz miért?

7.2010.okt. elején az ajkai timföldgyár tározójából kiömlött a vörösiszap. Milyen a vörösiszap kémhatása, ezt milyen anyag okozza és milyen hatású az élő szervezetekre?

8.Egy hattagú családban a családtagok életkorai egész számok összege 127 év. Az apa 5 évvel idősebb az anyánál, az egymás után. következő gyerekek között pedig 3 év a korkülönbség. Az apa életkorának kétszerese tíz év híján száz.(a gyerekek között nincsenek ikrek.)


2010. nov. 26. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

homokkal

szappan

maró

petróleum - folyékony, többi - légnemű

kősó - szervetlen, nem éghető

szén - nem fém

cukor,mert szilárd, vagy benzin, mert nem ehető

lúgos,

2010. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez csak vicc, ugye? Mialatt beírtad ezt az egészet, háromszor kitalálhattad volna!
2010. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Marhára szánalmas a mai diákok viselkedése.

Az még egy dolog, hogy ideb*ssza a háziját, és várja, hogy vmi hülye megdolja helyette...


De hogy még annyit sem képes írni, hogy "légyszi", vagy "előre is köszönöm"...ez azért a pofátlanság teteje.

2010. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ki akartam írni, csak nem volt időm, mert nagyon siettem. Arról meg nem tehetek, hogy síkhülye vagyok kémiából meg matekból, az elsőnek meg nagyon szépen köszönöm:)
2010. nov. 27. 08:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég gáz, hogy "síkhülye" vagy belőle... Nembaj, jó sok kosz mindig lesz az utcán, ne aggódj :)
2010. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy vki teljesen hülye vmihez. Csak szimplán baromira lusta. Én is sokáig mondogattam, hogy "jajj én hülye vagyok a kémiához"...aztán muszáj volt megtanulnom. És jééé, sikerült is.
2010. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a 4-es kerdesnel az utolso szerintem azert benzin, mert az apolaris


az apa 45eves, az any nyilvan 40, a gyerekek pedig 6 9 12 es 16 evesek. (ha jol ertettem a feladatot...

2010. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!