Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Léteznek-e a mi világegyetemün...

Léteznek-e a mi világegyetemünknél sokkal kisebb, mikrovilágegyetemek?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanokat is, hogy a mi világegyetemünknél léteznek a mikroszkopikusnál is sokkal kisebb világegyetemek, amelyek ugyanakkorák a saját méreteiben, mint a miénk, csak olyan kicsi a mi felfogásunkban, hogy mi ezt már nem látjuk. Ez valóban igaz lehet?
2009. jan. 14. 19:55
 1/7 anonim válasza:
51%
Talán
2009. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez édes,elképzeltem:-D Lehet hogy igaz,rnegeteg dolog van amit nem tudunk és nem is fogunk valoszinüleg.(jobb is metr igy nemtudjuk tönkretenni)
2009. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos a kérdés.

Olyan nincs, mint a "Sötét Zsaruk"-ban: hogy valaki ott lógáz a kezében egy mikro világegyetemet.


Ha pedig a miénken kívül van, akkor teljesen mindegy mekkora, mert úgyis részben más törvények vannak benne, mint a miénkben.


Régen azt gondolták, hogy a fekete lyukak belsejében lehet ilyen független világegyetem - ma már ezt nem tartják valószínűnek.

2009. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy pl egy nap belsejében mi játszódik le, nem tudjuk. Mármint fúzió, oké, de hogy az anyag mozgása folytán beszélhetünk-e egy nap személyiségéről, érzéseiről azt nem tudjuk. Ugyanígy: van egy számítógéped, lehet, hogy vannak érzései. Ezen elindulva, igen, egy atomban is lehetnek olyan kis részek, hogy egy önálló világegyetemet alkot.
2009. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezen én is elgondolkodtam már párszor, mert annyira hasonló egy-egy naprendszer az atomokhoz. Persze más erők tartják össze őket, de ki tudja, bármi megeshet.. Lehet hogy az ő ősrobbanásuk ezen a világon mondjuk csak egy lufi kipukkadása.
2009. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kovács Pál ***** válasza:
100%

Ez csak puszta elmélet, ami soha nem bizonyítható vagy cáfolható.

Az előző válaszadót azért kicsit kijavítanám: az atom modelljét valóban naprendszer-modellnek hívjuk, de a hasonlóság annyiban ki is merül, hogy az elektronok keringenek az atommag körül. Ha olyan lenne, mint a naprendszer:

1. Az elektron folyamatos energia-kisugárzás mellett belezuhanna az atommagba

2. Az elektron ellipszis pályán haladna


Megválaszolva a kérdésed: még soha nem tudtak lefényképezni atommagot, amelynek oka az elektron rezgésszámán alapszik. Bonyolult lenne elmagyarázni, de pusztán gyakorlati szempontból egyszerűen lehetetlen bármit, ami kisebb, mint maga az atom (vagyis a az az átmérőjű gömb, amelynek felületén az elektron kering) A legkisebb dolog amit valaha láthatott az ember egy atom -kívülről. Vagyis elképzelni sem tudjuk, hogy mi lehet az atom mélyén.

Innen születtek az ötletek a mikrouniverzumokról. Feltételezni lehet, hogy az atomok mélyén szubatomiverzumok lehetnek, mint a mi univerzumunk építőkövei. Azokon belül is vannak univerzumok, és azokon belül is... és így tovább. De ez csak az, ami a neve is: elmélet, melyet se megcáfolni se alátámasztani nem lehet. De ennyiből egy rózsaszín kacsa is lehet az atomok belsejében: bizonyítsa be valaki, hogy nincsen!

2009. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sokszor elképzelem pl hogy a sarokban létezik egy pici világegyetem. Náluk a mi időnk, pl 1 perc rengeteg időt jelent. Kár hogy ezt sosem tudhatjuk meg...
2009. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!