Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találhatnék az interneten...

Hol találhatnék az interneten egy olyan honlapot, ahol fizikusok vagy kémikusok segíthetnének megválaszolni a kérdéseimet?

Figyelt kérdés

A kémia tanár nem hiszi el, hogy rosszul magyarázza az anyagot, pedig a tankönyvvel összehasonlítva hülyeséget beszél. Ezek után egyesekkel meg osztályfőnökikkel fenyeget.

Azt mondta, ha nem viszek neki bizonyítékot hogy "hülye, akkor egyest kapok.


2010. nov. 12. 12:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem értem :D

egyébként röviden:

A telített szénhidrogének elnevezésének szabályait vesszük, de a tanár hülyének nézi az osztályt (nincs mit rajta szépíteni, a nagy része az), ezért nem képes rendesen leadni az anyagot. Helyette egyszerűsíti a gyököket, és ahelyett hogy kiírná az összes szénatomot a szerkezeti képletben, a propil gyök helyett csak annyit ír hogy C3H7.

Képekben:

[link]

szerintem a fent leírt két képlet ugyan az, és a neve: 3 metil-hexán

szerinte meg 2 propil-bután

(egyébként pedig ha ezt az oldalt megmutatom neki, akkor egyrészt "már csak azért is" alapon kiátkoz, másrészt pedig rá lehet mondani hogy hülyeségeket beszél össze)

2010. nov. 12. 23:09
 12/21 anonim ***** válasza:
Hát mi van a kémia könyvben? Nekem ez eléggé régen volt már, de azt gyanítom, hogy neked biztosan igazad van, most igazából azt nem tudom, hogy nem lehet-e többféleképpen is elnevezni...mert rémlik, hogy leghosszabb láncot kell nézni, ahogy te is tetted... de az is lehet, hogy van rá valamilyen más szabály...sőt az is lehet, hogy nem logikusan van, hanem valami más miatt kell úgy, ahogy a tanárod mondta, szóval nézz utána, ne hamarkodd el, hogy egyik, vagy másik hülyeség, én azt javaslom.
2010. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezen dühöngtem egyszer én is anno, hogy ez milyen szarul van, úgy emlékszem:)
2010. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Silber ***** válasza:

Gondolom idősödő tanárod lehet, tapasztalat alapján tanít. A módszerével nem a hibát, hanem a nómenklatúra rendszerét kell észrevenni. Ugyanis felépítésileg jó a 2-propil-bután, csak az IUPAC nevezéktana mást ír elő (mellesleg ugyanezen módszerrel dolgozik az is, csak pár kitételt kell tennie). Az ilyen módon történő használat a nagy, bonyolult molekulákat könnyebben lerajzolhatóvá, modellezhetőbbé teszi az ember számára. Publikációknál meg mehet minden a hivatalos módon. Példa "csúnya" molekulára: [link]

Ajánlom figyelmedbe a legutolsó szinonímát (2-PHENYL-2-BUTENE).

2010. nov. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor most melyik a jó, vagy melyik a ma használatos, a kérdező példájában? Most már engem is érdekel.
2010. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

[link]


Angolul a szabályzat. A tankönyvből is be fogom másolni egy következő kommentemben pontosan, magyarul, hogy mindenki számára érthető legyen. Bár ott nincs benne minden szabály, csak az ami a gimnáziumi tananyag. És egyikük sem ír arról, hogyha egy képletet összevontunk, akkor azt már Chuck Norris sem szedheti szét. (Ami abszurd)

Egyébként nem azzal van a gondom, hogy a többieknek mit tanít, hanem hogy nem fogadja el a válaszomat! A dolgozaton áthúzza, az órán pedig szégyenbe hoz. Már mindenki hülyének néz, és azzal cukkol hogy milyen hülye vagyok kémiából.

Elég önérzetes gyerek vagyok, és ha nem azért néznek hülyének mert az vagyok, akkor felbosszantom magam rajta ;)

2010. nov. 13. 14:05
 17/21 A kérdező kommentje:

02:17

Itt most telített szénhidrogénekről van szó, amit te mutattál abban van kettős kötés is.


Szóval:

Mozaik; Szerves Kémia 10 (2002)


"Az elnevezés főbb szabályai:

-a leghosszabb összefüggő szénlánc (főlánc) kiválasztása és elnevezése;

-megszámozzuk a főlánc szénatomjait úgy, hogy a kapcsolódó csoportok a lehető legkisebb számot kapják;

-az akrilcsoportok nevét az alaplánc neve előtt ábécérendben felsoroljuk a helyzetüket meghatározó számmal együtt;

(Itt van két példa: 3-metilhexán; 4-etil-2-metilhexán)

-ha azonos csoport többször szerepel: di-, tri-, tetra- szócskákkal jelezzük;

-ha azonos szénatomhoz két azonos csoport kapcsolódik, a helyzetüket jelölő számot is megkettőzzük;

(Újabb példa:2,2-dimetilpropán)

-ha két azonos hosszúságú láncot lehet kijelölni főláncként, akkor azt kell beszámozni, amelyik több elágazást tartalmaz;

(Példa:3-etil-2,5-dimetilhexán)

-ha a láncvégtől két elágazás azonos helyzetben van, akkor a betűrendben előbb álló kapja a kisebb számot.

(Példa:3-etil-5-metilheptán)


Nos ennyi lenne. Továbbra is várom a honlapcímet, ha létezik ilyen, illetve egy elfogadható érvelést a mellett hogy nekem van-e igazam, vagy neki. Hátha annyi is elég lesz hogy ne kapjam meg az egyest :D

2010. nov. 13. 14:17
 18/21 anonim ***** válasza:
Hát most javíts ki, ha tévedek, de a mozaik könyv első két mondata alapján már nem szabadna, hogy hülyének nézzen. Mert az általad mutatott példában ő nem a leghosszabb láncot jelölte ki, te pedig igen. Szóval ez alapján szépen illene elmagyaráznia, hogy akkor hogyan van, ha nem úgy van.
2010. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szóval ez innentől felesleges szócséplés, ír valamit a könyv, te az alapján csinálod, a tanárod nem az alapján. Akkor magyarázza el, hogy hogyan kell, illetve mi a gond a könyvvel, ott miért írnak másképp, ő pedig mi alapján csinálja.
2010. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem is neked van igazad.

2010. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!