3/8 anonim 



válasza:





Szabad szemmel semmikor. Távcsőben meg ha fenn van az égen.
5/8 anonim 



válasza:





Pontosabban az Uránusz az az égitest, ami éppen a láthatóság határán van. Optimális esetben tiszta sötét éjszaka elméletileg látható. Az, hogy mennyire nehéz észlelni, annak ellenére, hogy látható mi sem bizonyítja jobban, hogy csak 1781-ben fedezték fel távcső segítségével. Még az asztrológusok sem tudtak segíteni korábban.
6/8 anonim 



válasza:





Az itt látható linken lehet bogarászni.
De ha a magnitúdó (fényességre utal) nem kisebb -1-nél (a -2 fényesebb!, ez ilyen skála), akkor nincs esélyed.
7/8 anonim 



válasza:





"Az, hogy mennyire nehéz észlelni, annak ellenére, hogy látható mi sem bizonyítja jobban, hogy csak 1781-ben fedezték fel távcső segítségével."
Mármint mennyire nehéz észlelni mint kiterjedt égitest. Az 1700-as évek végére lettek elég jók a távcsövek ahhoz, hogy az Uránusz már ne teljesen tűnjön pontszerűnek. A korábbi idők csillagászai is látták, csak sima csillagnak hitték (Flamsteed még a csillagkatalógusába is rögzítette, mint halvány csillag a Bika csillagképben, ahol akkoriban az Uránusz járt).
8/8 anonim 



válasza:





Ez lényeges info: nem tudták, hogy bolygó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!