Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik nagyobb halmaz? (matema...

Melyik nagyobb halmaz? (matematika)

Figyelt kérdés
Az a halmaz, mely a 2 és 3 közötti valamennyi számot tartalmazza, vagy az a halmaz amely a természetes számokat tartalmazza ?
2010. nov. 6. 20:12
1 2
 11/11 delusion ***** válasza:

Felettem is jó megoldások születtek, bár hangsúlyoznám, a feladatleírás eléggé hiányos. Összegezve:


N (természetes számok), Z (egész) és Q (racionális) aleph null (א) számosságú. Ez azt jelenti, hogy megszámlálhatóan végtelen.

Gondoljunk bele:

-N esetén szimplán számolunk: [0], 1,2,3,...

-Z esetén is, csak "két irányba": ... -1, 0, 1 ...

-Q esetén "csigavonalban" tudunk tovább számolni.



R, azaz a valós számok halmaza (mely tartalmazza Q*-t) c, azaz continuum számosságú. Megszámlálhatatlanul végtelen - nem lehet sehogy sem megszámolni.


C, azaz a komplex számok halmaza a valós számok halmazának kiterjesztése. Ebben nem vagyok 100%-ban biztos, de ebből adódóan szerintem szintúgy continuum számosságú halmaz.


Annyival több szám van 2 és 3 között az R halmazon N-hez képest, hogy azt mi fel sem tudjuk fogni... de akár 0,000000000000000000000001 és 0,0000000000000000000004 között is sokkal több szám van, mint az egész Q halmazon.

2011. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!