Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen elgondolkodtató tények...

Milyen elgondolkodtató tények vannak? (4 db-ot én is írok leírásban!)

Figyelt kérdés

Érdekes tények:


Szinte az egész testünket megettük, szó szerint, beleértve a szánkat is, amivel éppen eszünk, ugyanis az is azokból a tápanyagokból épül fel, amit korábban megettünk.


Mivel 7 évente lecseréljük majdnem teljesen az egész testünket, ezért a 7 évvel ezelőtti énünk gyakorlatilag már csak elszórva létezik a bolygón, legfeljebb az élőhelyünk közelébe koncentrálódva.


Gyakorlatilag nincs sem idősebb, sem fiatalabb ember a világon. Minden anyag ami a világon létezik, minden bizonnyal az ősrobbanás ideje alatt keletkezett a másodperc tört része alatt szinte pontosan egyidőben. Tehát ha valaki azzal érvel, hogy idősebb tőled, mondhatod neki, hogy egy ősember sem az, de még a 65 millió évvel ezelőtt kihalt dinoszauruszok sem, sőt, a bolygónk és napunk sem :)


A csuklás valószínűleg a kopoltyús légzés utáni evolúciós "maradvány," amelynek a modern emberben már nyilván nincs konkrét funkciója.

A kétéltűek, például az ebihalak, amelyek még kopoltyúval lélegeznek, használják az úgynevezett hipo-branchiális szivattyút. Ez egy gyors légzési mozdulat, amely lezárja a légutakat, miközben vizet pumpálnak át a kopoltyúikon. A csuklás mozdulata hasonló ehhez az ősi reflexhez.

Mivel nem jelent komoly hátrányt az életben maradás szempontjából, az evolúció nem "tüntette el". Ugyanakkor a csuklás mechanizmusa nagyon hasonló ahhoz az ősi mozgáshoz, amit az első szárazföldi állatoknál megfigyelhetünk.


Ha valamit rosszul tudok, vagy írtam, javítsatok ki nyugodtan.



#érdekes tények
dec. 6. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezek egyike se tény, hanem elmélet. Az első kettő teljes mértékben kontrafaktuális, a harmadik hibás, a negyediktől pedig a világ összes antropológusa egyszerre kuncog fel.
dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az óriásalka a legnagyobb alkafaj volt, magassága mintegy 75 cm, tömege 5 kg körül lehetett. Tollazata és csőre fekete-fehér, lábai fekete színűek voltak. Skandináviában és Északkelet-Amerikában a késői kőkorszakban már vadászták, Labradorban az i. e. V. századtól vannak erre utaló nyomok. A húsáért, tojásaiért és a pehelytollaiért zajló intenzív vadászata a VIII. századtól kimutatható. Mikor végül a kihalás közelébe sodródott, már a madárgyűjtemények megbecsült és értékes ritkaságaként is vadászták. A Brit-szigeteken a skóciai Saint Kilda-szigetcsoport szirtjein ölték meg az utolsó példányt 1840-ben, állítólag azért, mert boszorkánynak nézték. A „pingvin" szó számos nyugat-európai (pl. a baszk) nyelvben eredetileg erre a madárra vonatkozott. Az óriásalka a mai értelemben vett pingvinekkel azonban nem állt közelebbi rokonságban.
dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"minden bizonnyal az ősrobbanás ideje alatt keletkezett"

Azért ez filozófia kérdése.

Azt is lehet mondani, hogy nem is akkor keletkezett, hanem ki tudja, mennyivel előtte.

Másrészt akkor még semmi sem keletkezett gyakorlatilag, mert az ottani energia mindent azonnal szétvert.

A mostani anyagok A hidrogén és a hélium kivételével a csillagokban keletkeztek, legalább 300000 évvel később, illetve azóta is.

dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről nekem leginkább ez a rövid bohózat ugrik be:

[link]

🤘🤪🤘

dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszlán megeszi az őzet, élete végén az oroszlán meghal, elrohad, ami tápanyagot ad a földben lévő növényeknek, amit aztán az antilop megeszik. Szóval miután az oroszlán megeszi az antilopot, az antilop megeszi az oroszlánt.
dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Engem az lepett meg ,hogy jó néhány kihalt állatról azt gondolná az ember ,hogy sok-sok ezer-tízezer éve halhatott ki, valójában pedig sokkal közelebb. Pl: a dodó 1690-ben, kvagga 1883-ban, erszényesfarkas 1936-ban halt ki. Mamutok még élhettek mikor a piramisokat építették. Meg úgy összességében a jégkorszaki megafauna gyakorlatilag “most” halt ki, még elvétve maradtak képviselőik mint például a pézsmatulok ami bölényes kinézete ellenére valójában egy jégkorszaki megakecske.


Illetve az eltelt idő a dolgok közt is sokszor észbontó. Például köztünk s a Kréta végi dinoszauruszok (pl: T. Rex) közt kevesebb idő telt el mint a T. Rex és a Jura kori ikonikus Sztegoszaurusz közt.

dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már piramis. Kleopátra időben közelebb élt hozzánk, mint a nagy piramisok építéséhez. :D
dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!