Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértesz Elon Muskkal ,...

Egyetértesz Elon Muskkal , hogy a fúziós erőmű teljesen értelmetlen felesleges dolog? (Rövid 1 perces videó)


nov. 18. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Mindig eljutunk egy alapvető problémához. Az egyetlen fenntartható rendszer a táj eredendő müködése szerinti gazdálkodás, létmód. Az alapvetően kőkorszaki agyműködéseünk nem követte le evolúciósan a technológiai fejlődést, nem tudja értelmezni az exponencialitást. A szerzési, birtoklási és raktározási ösztön túlmutat a szükségleteken. Az energia tulajdonképpen végtelen, folyamatosan áramlik, csak a technológiailag értelmezhető nyersanyag konzervátumoknak hágunk a nyakára, különösen az elmúlt 250 évben. Amit Földanya évmilliók, évmilliárdok alatt gyömöszölt össze. Tehát az egyetlen fenntartható rendszer a fotoszintézisen alapul. Nem a fúziós erőmű, nem a tellúr- kadmium napelem stb.
nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

11, tehhhhhát akkor miből kéne nyernünk az energiát?


Mert akkor te behoztad, hogy nem napelemből. A fotoszintézis alatt mit értesz technológiai értelemben?

nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Az nem technológia. A növények hasznosítják a napenergiát, aztán te megeszed valamilyen formában. Nem eredendően rossz ami mesterséges termelési mód, létmód, de az elektromos áram alapú civilizáció az. De már az eke feltalálása, meg a szántóföldi kultúra is az emberiség ősbűne.
nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

13, okés, de valamiből csak kéne energiát csinálnunk. Mármint azért az elég meredek állítás, hogy a középkori energiagazdálkodás volt az ideális:D


Vagyhát állíthatod ezt, és akkor toljuk ezerrel a mezőgazdaságot (mélymulcsosan!) és fűtsünk fával.... de akkor melyik 7,5 miliárd embert távolítod el a rendszerből? És A tárgyaid 99%-át (aminek a gyártása nem megvalósítható ilyen technológiai szinten) kidobod?


A jelenlegi emberi civilizációna kkeresünk jó energiaforrást, nem pedig egy elképzeltnek.

nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Az energiatárolás technikailag megoldott. Gravitációs erőmű, ami a napelemek energiáját eltárolja. A gravitáció mindenhol jelen van, sosem merül ki, tehát bárhol felállítható, viszonylag olcsó.


Látod ezt a rövid videót? https://www.youtube.com/shorts/mi2UYpzxZTc?feature=share

nov. 19. 12:12
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
14# Az ókori sem. Számtalan lokális példa van a szétesésre a Földön, túlhasználat miatt. Ez a globalis civilizáció sem ússza meg. Csak ennek globális mibenléte miatt a súlyosságga is annak megfelelő. Egyébként ebbe már benne is vagyunk, mint béka a fazékban. Most ezt a 8-10 milliárdból hányan éljük túl? Jó kérdés. Nem is a létszám az elsődleges probléma, hanem a létmód. Ha egy Kongói kobaltbányász megteheti, akkor Svájcban élne. Amúgy van egy elég durva számítás az emberi faj átlagtömegével és az ökoszisztémában elfoglalt létszámával kapcsolatban. Amely szerint körülbelül 100-200 millió egyedet bír el tartósan a bolygó. Ez az első komplex földtúró civilizációk előtti létszám.
nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Gravitáció alapú akkumulátor, akár 95%-os hatásfokkal tárolja az energiát.


Másik videó: [link]

nov. 19. 12:14
 18/30 A kérdező kommentje:
Ha ilyen tökéletesen eltárolhatjuk (akár 95% hatásfok) a gravitáció segítségével a napelemekkel és szélerőművekkel termelt áramot, mi szükségünk van fantasztikus mesebeli kamu megoldásokra mint a 80 éve megálmodott fúziós erőmű, ami sosem lesz realitás?
nov. 19. 12:15
 19/30 A kérdező kommentje:
Ja és gravitációs erőmű működhet klasszikus súlyokkal , de akár zárt rendszerű vízzel is, szivattyúk formájában!!!!
nov. 19. 12:18
 20/30 anonim ***** válasza:
49%

18, mondjuk az az apróság elkerüli a figylemed, hgoy pl mi a francot tárolsz el télen, amikor a napelemek alig termelnek?


Gravitációs aksival az energiafölösleget tudod eltárolni. A fölös energia eltárolásának vannak már módszerei, Svájcban vizet szippantanak fel amit szükség esetén ráengednek a vízerőműre (azaz pont úgy működik mint a gravitációs aksi). Máshol meg pl a fölös energiát arra használják, hogy ihdrogént állítsanak elő és amikor szükség van rá, elégetik.


De ez nem megoldás arra, hogy az energiát valahogy le kell gyártani. És megújuló energia bizony nem képes fedezni az emberiség energiafogyasztását, ami ráadásul 20 évente megduplázza magát...

nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!