Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Páratartalom számításhoz...

Páratartalom számításhoz kérnék segítséget! Adott légköbméter, hőmérséklet esetén mennyi vízet kellene elpárologtatni? Adatok alább.

Figyelt kérdés

Régen volt már az iskola... Nem megy ez már nekem 50 éves fejjel. :D

Van egy 300 négyzetméteres, átlag 9 méter belmagasságú helyiség, vagyis cirka 2700 légköbméter. Ebben kellene elégni a 60-65% körüli páratartalmat. Mennyi vízet kell elpárologtatni hogy mondjuk 40%-ről felmenjen 60%-ra.

A részleteket hagyjuk, ne foglalkozzunk azzal hogy mennyit szellőzik a hely az ajtóréseken, ablakoknál, stb.

20 és 33 celsiusra is kiszámolnátok? Vagy elég egy képlet és számolgatok

Köszönöm!



ma 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Pedig a szellőzésen és a falak, lakástextil, stb. abszorpciós készségén nagyon sok múlik!


Amúgy a relatív páratartalmat egy pillanat alatt abszolútra válthatod a hőmérséklet ismeretében, és akkor már megvan a szükséges vízmennyiség. Vannak táblázatok és képletek is ehhez. Már nehogy nekünk kelljen kigooglizni a te jól megfizetett munkádhoz az ismeretanyagot!

ma 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem munka. Teljesen más végzettségem és munkám van.

Kiváncsi vagyok.

ma 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

A Goggle a barátod:

[link]

A negyedik sorban van a kiszámolt "Nedvességtartalom".


(Az #1 válasz lepontozói pedig megtehetnek egy szívességet...)

ma 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem itt és így, mert nem értek hozzá. Ezek a számok nem mondanak nekem semmit.
ma 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor az egyes fogalmakat ki kell Wikipédiázni, mert terjedelmi okokból kifolyólag itt nem magyarázhatjuk el az idevágó középiskolás tananyagot!
ma 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát durván 3,2 tonna 20 C fokos és 40% relatív páratartalmú levegőnk van. Ebbe a 60%-hoz nagyjából 2,93 gramm vizet kell bejuttatni kilogrammonként, tehát ez 9,5 liter víz elpárologtatását jelenti.
ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!