Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miér hiszik a laposföldhívők...

Miér hiszik a laposföldhívők hogy a bolygó korong és a műholdak csak diavetítés?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, tudja azt, hogy én 90 orszàgot beutaztam a bolygón és magyaráztam neki, hogy a leghoszabb reülőutam Budapest-Párizs-Montreal-Fülöp Szigetek, a Fülöp szigeteki nyaralásom után, Manila-Hongkong-Bangkok és Budapest. Kérdeztem tőle, hogyha lapos korong a föld, akkor hogyan utazhattam körbe a bolygót egyirányba.....erre nem tudott mást válaszolni, csak ennyit: honnan tudod láttad hogy merre mész? Szerintük ( a laposföld hívők szerint) , a műholdak csak vetítés, a nemzetközi űrállomás élőadás is az mert a nőnek aki fennt van az űrben, nem konyulhat lefelé a haja a súlytalanság miatt.....nos 2 ilyen bolonddal találkoztam életemben....ezek szerintem skrizoféniában szenvednek nem? Vagy más pszihiátriai kórkép?

ma 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem tudják vagy akarják megérteni/elfogadni hogy a világ nem egy nagy összeesküvés elmélet. Nekik így izgalmasabb az élet + különlegesnek érezhetik magukat. Egyfajta vallásnak is tekintheted, hiába érvelsz nekik, csak tagadni fogják és hajtogatják hogy te vagy a buta mert elhiszed a valóságot.


Honnan tudom hogy nem figyelnek arra amit mondanak nekik? Onnan hogy pl a Holdraszállás ellen olyan érveket hoznak fel amiket már 100 meg egyszer adtak választ az emberek, de azért csak hajtogatják hogy de hát a csillagok így meg a lábnyomok úgy.

ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos így működik az ember. Eleget ismételsz nekik egy hazugságot, elhiszik. Sztálinék, Hitlerék, kínai kommunisták is tudták ezt.


Az embereknek csak kis hányada képes gondolkozni. A többi csak majmol és ismétli, amit sokszor hall. Nem számít neki, hogy tele van önellentmondással a világképe.


Ez evolúció miatt van így sajnos. Aki nem értett egyet az ősember törzsben az uralkodó nézetekkel, azt kitették a törzsből és elpusztult.

ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, de amikor egy mérnök ember, a Balatonnál akarja lézeres szintezővel benizonyítani, hogy lapos a föld, plusz egy tv műsorban úgy, hogy a riporter majdnem kifekszik a nevetéstől, az már nagyon nagy gáz! Úgy tudtam, hogy aki képtelen téveszméket vall, ami ellentmond a józan észnek, az skrizoféniában szenved. Csak kíváncsi vagyok több ember véleményére itt is, lehet hogy neked 1. válaszadónak van igaza. Ami a legszomorúbb az egészben, hogy ezzel a haverommal ezért vesztem össze, mert erőszakosan tukmálta rám az elméleteit, és a felesége is ki akart tiltani a házukból azért, mert beoltattam magam COVID 19 ellen, és fél hogy megfertőzöm őket.....
ma 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt a bizonyíték, hogy korong, tessék:

[link]


:-D

ma 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 UlfOrmson ***** válasza:
100%
"amikor egy mérnök ember, a Balatonnál akarja lézeres szintezővel benizonyítani, hogy lapos a föld" - sajnos az egyetemi végzettség nem jelent semmit, hihetetlenül sötét emberek is ki tudnak izzadni egy gyenge kettest (nem mindenki, de vannak jónéhányan). Illetve attól, hogy saját magát mérnöknek nevezi, nem feltétlen lesz az (pl. ha nem végezte el a mérnöki szakot akkor nem az)
ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Semmi köze a skizofréniához. A skizofrén hangokat hall és némelyik még vizuálisan is hallucinál.


Mondom, az ember ilyen. Kevés ember tud gondolkozni. A legtöbb csak annyira képes, hogy bemagolja a szófordulatokat, amit hall. Ismétli.


Minden összeesküvés-elmélet így működik. Minden szekta így működik. Minden MLM is.


Sokkal könnyebb valakit beetetni, mint rádöbbenteni, hogy be lett etetve. Mert akkor fel kéne dolgoznia magában, hogy "de hülye voltam, tévedtem". Ez nem fér bele az egójába, ezért tévképzetben éli tovább az életét. Kognitív disszonancia. Keresik egymás társaságát, akik egyetértenek. Elszigetelődnek a józan emberektől, nem is hallanak ellenvéleményt.

ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert 2 dimenziós agyuk van. 😁
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!