Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne velem, ha Pesten...

Mi történne velem, ha Pesten valamelyik hídról beugranék a megáradt Dunába?

Figyelt kérdés
Természetesen nem tervezek ilyet, de eszembe jutott, hogy mi történne velem, ha beleugranék a megáradt Dunába.
ma 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen még sosem gondolkoztam igazán, hogy Budapesten a hidak Budához vagy Pesthez tartoznak… Biztos, hogy Pesten ugranál a Dunába és nem Budán?


Amúgy gyanús, hogy simán kimentenének motorcsónakkal (legalábbis voltak ilyen hírek, hogy mentettek ki a Dunából belepotyogott embereket). Persze ez több mindentől függ, ha a pillérhez közel ugrasz a híd északi oldalán, akkor lehet, hogy az örvények úgy lehúznak, hogy csak pár száz kilométerrel lejjebb bukkansz majd fel holtan (legalábbis voltak már ilyen hírek, hogy a Dunában eltűnt emberek testét Mohácsnál vagy már Romániában találták meg)…


A magas vízállás olyan szempontból szerencsés, hogy kevésbé ütöd meg magad vízbe érkezéskor.

ma 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha rosszul fogalmaztam, nem igazán ismerem Pestet (sem Budát).


Ha tegyük fel nem a pillérhez közel ugrok, akkor mi történne?

ma 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Megfulladnál.
ma 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A nagy Levin ***** válasza:
Budapestnél eléggé nagy a Duna sodrása. Ezt az áradás még fokozza. Ha szerencséd van, akkor észre vesznek és kimentenek időben, ha nincs, akkor lehet, hogy csak valahol Mohácsnál kerülsz elő.
ma 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 crudy ***** válasza:
Nos, egyszer beugrottam a dunába az erzsébett hídról. Akkor jó ötletnek tűnt... Azon túl, hogy megütötte a seggem a vízzel nem történt más, kiúsztam. Nem hiszem, hogy bármin változtat a magasabb vízszint.
ma 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!