Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted mikor ér véget a...

Szerinted mikor ér véget a megszokott modern életvitelünk?

Figyelt kérdés
Illetve mikor várható az első komolyabb probléma, ami után már nem térünk vissza a régi kerékvágásba.

ma 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az én életemben még nem. (44 vagyok)

Illetve problémák vannak már most is, de nem hirtelen nagy katasztrófa, inkább csak változásként érzékeljük, amihez alkalmazkodunk.

ma 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Valószínűleg nem egy csapásra, hanem előbb lesz egy komolyabb drágulás. Nem 20%, hanem egyszerre 100%, utána még egy, utána már naponta. És ha nem lesz háború, akkor nem fog minden drágulni, először csak az alapvető dolgok.
ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb érjük el a globális népesség maximumot és kezd el csökkeni a globális népesség, megoldva részben sok problémát, minthogy valamiféle összeomlás lenne.

Közben zajlik némi technológiai átállás is, ami szintén jó pár problémát orvosolhat legalább részben.

Nevezz őrülten optimistának, de szerintem az első világ országaiban nem lesz kataklizma szerű összeomlás, csak gyorsabb vagy lassabb változás, amihez az emberek még bőven tudnak alkalmazkodni.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Azt jósolták, hogy 2050-ben elfogy a kőolaj. Ha ez igaz, akkor tuti véget ér.
ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4#

Teljesen elfogyni semmi nem fog, csak meglehetősen korlátos lesz a hozzáférés. A 70-es évekbeli olajhozamcsúcs elmélet helyesnek bizonyult. Az EROI mutatója mára jelentősen romlott. A kitermelés kezdetén 1:100, manapság 1:20 körül van.

ma 10:17
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

Pontosan ahogy kérdező írja. Elfogyni nem fog semmi. Viszont a kitermelés és szállítás költsége megy fel annyira hogy akiknek nincs semmi kitermelésük bármi fosszilisból azoknál bizony gazdasági szívás lesz.

Főleg ha még más okokból pl ivó víz miatt destabilizálódik a világ és klikkesedik.

És emiatt nem jut el valahova a kitermelt energiahordozó vagy nem lehet kereskedni majd a másik klikkel. ( Nem kell messzire menni hogy ilyet lássunk. )


A globális népesség maximum el fog jönni de több problémát okoz mint amit megold.

Akkor majd tényleg elkezd csökkenni a munkaerő mennyisége.

És az egész bolygó társadalma az elöregedésbe fog tartani.

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

A megszokott életvitelünk Európában néhány évtized alatt véget érhet.

Pont most vannak olyan hírek hogy nagy a gond az Európát melegen tartó áramlásokkal.


[link]


[link]


[link]

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!