Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit érnek vele, azaz minek a...

Mit érnek vele, azaz minek a reményében keresik az univerzum és a létezés kialakulásának eredetét?A tudósok vajon felteszik azt a kérdést, hogy ha valaha is "biztosra" megtudják, azzal mi lesz megoldva?

Figyelt kérdés

Mit ér vele ha megtudja?

Mert eddig minden tudományos felfedezés azt a célt szolgálta hogy tovább és boldogabban éljünk a halálig ami után nincs semmi, viszont ha megtudjuk mi az eredet, ott még ennyi "haszon" sincs, csupán elszívhatnak egy szivart a teraszon hogy "már ezt is tudjuk"...

Éhezőket etetni ebből a pénzből relevánsabbnak tűnik, bár még ez is jobb mint ha oligarchák kokainoznák el...



szept. 20. 02:18
1 2
 1/18 2*Sü ***** válasza:
100%

Az emberi intelligencia velejárója a kíváncsiság. Ha érted valaminek a működését, akkor kiszámítható, esetleg kontrollálható lesz a számodra. Tehát alapvető késztetése az embernek, hogy feltárja a világ jelenségei közötti összefüggéseket.


> Mert eddig minden tudományos felfedezés azt a célt szolgálta hogy tovább és boldogabban éljünk a halálig ami után nincs semmi


Nem. Nem ezt a célt szolgálja. Az, hogy az áram járta vezető mágneses mezőt kelt, és az, hogy változó mágneses térben egy vezetékben áramot indukál, az a tudományos összefüggés. Aztán az, hogy ezt tudván mi tudunk építeni egy transzformátort, ami praktikus eszköz, hozzájárulhat ahhoz, hogy tovább és boldogabban éljünk, és mi ezért élünk is ezzel a lehetőséggel, az már csak a bónusz. Ez már nem az alaptudomány, hanem inkább az alkalmazott tudomány, vagy inkább a feltalálók, mérnökök érdeme. Ez nem a cél, hanem a következmény. A cél az a világ megismerése.


> Éhezőket etetni ebből a pénzből relevánsabbnak tűnik


Rövidtávon lehet. De hosszútávon már nem biztos. Ott a kvantumfizika. Hogy most milyen sajátos módon működik a mikrovilág, hogy milyen folyamatok zajlanak le egy atomban, annak első blikkre lehet, hogy nincs nagy relevanciája. De ezeken a fizikai folyamatokon alapul a félvezetők működése, és kvantumfizikai tudás nélkül ma nem tudnának olyan processzorokat gyártani, mint amilyet gyártanak. Meg ott az általános relativitáselmélet, amivel hatalmas tömegek téridő görbületét lehet számolni, aminek megint nem úgy tűnik, hogy hatalmas relevanciája lenne. De ha nincs a relativitáselmélet tudása a kezünkben, a GPS rendszerünk sem lenne ilyen pontos.


Ha onnan nézzük, hogy a mezőgazdaságban egy GPS alapján számítógéppel vezérelt eszköz segítségével mondjuk 20%-kal lehet növelni a termést a hagyományos termelési módszerhez képest, akkor a nem túl relevánsnak tűnő kvantumfizikát és relativitáselméletet élelemre tudtuk váltani, csökkentve az éhezők számát.


Lehet, hogy ilyen-olyan kozmológiai kutatásoknak látszólag nincs sok gyakorlati haszna, de juthat olyan eredményre – akár csak „melléktermékként” is –, aminek már igenis praktikus haszna van. Az, hogy ember járt a holdon, az sokak életére nem gyakorolt különösebb hatást. De ehhez ki kellett fejleszteni olyan technológiákat, amik aztán beépültek a hétköznapi életünkbe is.


Úgy tűnik a világ tudományos megismerésére nem csak késztetésünk van, de sokszor hasznosul is a hétköznapi életünkben. Van, hogy gyorsan, de van, hogy csak évszázadokkal később. Szóval úgy tűnik, értelmes befektetés is egyben.

szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Mindenkit érdekel, honnan jöttünk, és hová megyünk.


Én úgy látom, hogy a semmiből jöttünk, és oda is fogunk visszatérni.

szept. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 UlfOrmson ***** válasza:
100%
az ember veleszületett tulajdonsága a kíváncsiság. Nagyon sok kutatásnak semmi kézzelfogható kihatása sincs a társadalom jólétére (a múltbeli kutatások nagy részének sem volt), de hozzájárulnak ahhoz, hogy jobban megismerjük a világunkat. Pl.: nem lesz attól jobb az életünk, hogy egy biológus megállapítja, hogy a foltos szalamandra hogyan sz.rik, vagy egy paleontológus felfedez egy új dinoszauruszfajt, viszont a téma után érdeklődők új adatokat olvashatnak. Ha nem hajtana minket a (tudományos) kíváncsiság könnyen lehet, hogy a mai napig őskori szinten élnénk
szept. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
9%

A létezés és az univerzum eredete már a részletekig ismert.

Ediig nem olvastad ezeket a könyveket, ezért hiszed azt, hogy ismeretlen.

Írj, ha érdekel.

Itt még meg kívánom jegyezni, hogy ezt egy olyan ember kutatta ki, akinek az volt a kutatási módszere, hogy az eddigi kutatási eredményekből semmit nem vett át megvizsgálás nélkül.

Minden eddigi kutatást leellenőrzött.

A használhatatlan részeket kidobta.

Így jutott el az univerzum eredetéig.

Még egy megjegyzés:

A tudósoknak nevezett emberek abból élnek, hogy kutatnak, nem abból, hogy elérnek egy eredményt.

Ez nekik nem üzlet.

szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a kihegyezés a tudományos társadalomra? A tudomany-ellenes vallásos emberek nem ezt csinálják? Mert akkor miért találták volna ki Istent és írták le, hogy miként teremtett mindent? Illetve miért találták volna ki a túlvilágon, reinkarnációt, stb?
szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
A vallást nem a tudomány ellen találták ki, hiszen akkor még tudomány nem is volt.
szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
#6 Attól függ melyik. A keresztény vallást (és mivel Magyarországon vagyunk, ez a mérvadó) több ezer évvel megelőzte a tudomány. És a keresztény vallásról tudjuk, hogy nagyon is minden-ellenes, ami nem keresztény. Példa erre a Karácsony, amit a téli napforduló pogány ünnep idejére raktak szándékosan, mert valaki azt mondta akkor született Jézus és hááát jaj hát micsoda véletlen hogy a halála pedig pont a tavaszi napéjegyenlőségre esik. Véletlen, nyilván.
szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tegyünk fel egy hasonló kérdést kissé fordítva: Milyen találmányok nem léteznének, ha bizonyos kutatókat nem érdekelte volna az univerzum keletkezése?
szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb. semmilyen találmány nem létezne, talán a kőbalta már meglenne.

Nagyjából ugyanaz a szemlélet szükséges a tudományban mindenhol és mindenhez, ami új.

szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
52%

8-s kérdése érdekes.

Vajon tudna is említeni néhányat?

szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!