Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fekete lyuk lépett a Naprendsz...

Fekete lyuk lépett a Naprendszerbe & már a Marsnál jár. Kell félni hogy elnyel minket?

Figyelt kérdés

Ismert, hogy a fekete lyuk elnyel mindent. Az anyagot, a teret és az időt is. Onnan semmi sem szabadul ki még a fény sem. Innentől kezdve nagyon félek mivel már belépett egy ilyen a Naprendszerbe és azt oilvbasom, hogy már a Marsnál van.


Természetes ilyenkor az emberi félelem és még nem olvastam mélységében utána máshol. Így első reakcióm ide vezetett. Mennyire kell rettegni? Elpárolog vagy megmarad? Benyeli a Földet esetleg mást is?


[link]



szept. 19. 19:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%

Én azt nem értem, miért van ez a kérdés még mindig a tudományokban?

Mondjuk ez még az ezotériában is nevetséges lenne, azért?

A moderátor is zavarban van, hova tegye?

dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%

1. Először is a fekete lyukak nem szívnak magukhoz semmit. Az, hogy feléjük esnek a tárgyak, a hatalmas nagy tömegüknek köszönhető.


2. A fekete lyukak ismereteink alapján döglött csillagokból keletkeznek, azaz hatalmas a tömegük. Ha egy több naptömegű fekete lyuk lépett volna be a naprendszerbe, már nem lenne naprendszer.


3. Ha létezhetnek is valami módon kis tömegű fekete lyukak (mondjuk nem tudom, hogy hogy jöhetnének létre, mert ahhoz hatalmas nyomásra van szükség), azok legfeljebb a pályánkat módosíthatnák, ha elég közel kerülnének a pályánkhoz, de nem zabálnának be minket.


4. A Föld sem fekete lyuk, de ha nagyon közel mennénk hozzá, de ha a rakétánk kezdősebessége nem elég nagy, nem tudja elhagyni a földet. A fekete lyukak azért okoznak problémát, mert nagy a tömegük, és fénysebességnél nagyobb a szökési sebesség, amit ugyebár semmi sem érhet el a jelenlegi tudásunk alapján.

dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
5. A nagyon kicsi fekete lyukak hamar elpárolognak.
dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
91%

A CERN-ben soha, semmilyen fekte lyukat nem állítottak elő. És amit valaki ít a CERN-i gyorsító max. energiája mellett sem képes olyan reakciókat létrehozni amelyek évmilliárdok óta folyamatosan zajlanak a magaslégkörben ahol a különböző sugárzásk (kozmikus, napszél) részecskéi ütköznek a magaslégkör részecskéivel. Ott tényleg minden létrejöhet. És ha milliárd évek alatt egyetlen egy fektelyuk sem kelletkezett akkor a CERN-ben ahol sokkal kisebb energiákkal tudnak csak kísérlezezni meg sem közelítik ezt.


Én csak egyetlen egy veszélyes fekete lyukat látok itt a környéken az a kérdező agyában tátong, és minden tudást megsemmisít.

dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük át részletesen a cikket:


Fekete lyuk léphetett a Naprendszerbe


-> Egy figyelmet felhívó cím, ami abszolút nem fedi a tartalmat. Ez épp olyan, mint az volt a kattintás vadász cikknek a címe, hogy gyász az angol királyi udvarban, és amikor rákattintottál, olvastad, hogy megdöglött a királynő egyik kiskutyája.



Új módszert találhattak a csillagászok a sötét anyag észlelésére.


-> Egy csak egy állítás a sötét anyag jövőbeli észlelésével kapcsolatban.


Egy elmélet szerint tízévente kisebb fekete lyukak lépnek a Naprendszerbe, ezek pedig parányi változást okoznak a Mars pályájában.


-> Ez csak egy elmélet, pont olyan, mint a lapos föld elmélet, amíg nem támassszák alá bizonyítékokkal.


A csillagászok szerint a Mars segítségével detektálni tudnánk a sötét anyagot. A vörös bolygó helyzetét jól ismerjük, és ha egy bizonyos típusú sötét anyag haladna át a Naprendszeren, akkor a bolygó pályája elhanyagolható mértékben ugyan, de módosulna.


-> Oké: Szóval csak leírta azt, hogy ha lenne sötét anyag a Mars közelében, akkor látnánk valamit a pályájában.


A Mars pályájának legtávolabbi pontja majdnem 250 millió kilométerre nyúlik a Naptól, a változás pedig csupán 1 méteres lenne, de a műszerek ezt is észlelni tudnák.


-> A Mars adatai + egy infó arról, hogy akár 1 méteres eltérést is észlelnénk. Ez így van, nagyon ügyesek a csillagászaink.


Valójában továbbra sem tudjuk, mi az a sötét anyag;


-> valóban nem.



az elnevezés félrevezető.

-> Pontosan. Az elnevezés onnan származik, hogy nem látjuk, csak észleljük a tömegét.


A sötét anyag ötször nagyobb mennyiségben van jelen, mint a normál anyag. Láthatatlan, vagyis nem lép kölcsönhatásba a fénnyel, csak a gravitációval.


-> Ez a sötét anyag leegyszerűsített meghatározása.


Egyes elméletek szerint ősi, ún. primordiális fekete lyukak alkothatják a sötét anyagot.


-> A laposföld elmélet szerint pedig a föld pidza alakú. Ezt is, azt is el lehet hinni, és el lehet fogadni, ha van rá bizonyíték is.


Ezek a fekete lyukak nem sokkal az ősrobbanás után keletkeztek, és tömegük alig nagyobb az aszteroidákénál.


-> Tehát teljesen veszélytelenek, mert egy aszteroida nagyságú tömegű fekete lyuk nem képes semmit sem magához vonzani, legfeljebb magához hasonló tömegű aszteroidákat, azokat is csak akkor, ha elég közel repül el mellettük. Plusz a kis tömege miatt meglehetősen hamar elpárologna. (csillagászati mértékben természetesen)



A csillagászok kiszámították, milyen gyakran fordulhatnak elő ilyen fekete lyukak a közelben, és mi történne, ha az egyik közülük belépne a Naprendszerbe.


-> Csak egy valószínűség számítás + egy feltételezés. Mi lenne, ha nagyapám nem nagyanyámat vette volna feleségül, hanem Ceusescu Iliana asszonyságot?


Becsléseik szerint évtizedenként legalább egyszer előfordulhat ilyen esemény, a fekete lyuk jelenléte pedig nagyjából 1 méterrel módosítaná a Mars pályáját.


-> Előfordulhat, de nem feltétlenül.



A Mars pályája leleplezheti a Naprendszerben garázdálkodó fekete lyukakat.


-> Nem csak a Mars.


A kutatás egyszerű gondolatkísérletként indult; megnézték, mi történne, ha egy apró (mikroszkopikus méretű) fekete lyuk mindössze 1 méterre lenne egy embertől. Az illető egyetlen másodperc alatt 6 métert távolodna el korábbi helyzetétől. Ebből a rendkívül valószínűtlen esetből kiindulva a kutatócsoport azt kezdte vizsgálni, hogy egy ilyen gyorsan mozgó objektum hogyan rángathatná meg a Naprendszer égitestjeit.


-> Itt csak elmondják azt, hogy hogy érzékelhetnénk.


Először a Föld-Hold rendszert ért hatásokat vizsgálták, és megnézték, a parányi ősi fekete lyukak okoznának-e változást a Hold mozgásában.


-> Oké.


Mint kiderült, a Föld-Hold rendszer nem alkalmas sötét anyag detektornak, mivel túl sok a zavaró hatás a közelben, a Marssal kapcsolatban azonban már más a helyzet.


-> Oké: A versenyt akkor a Mars nyerte meg.


A kutatócsoport ezért további szimulációkat akar lefuttatni, hogy megnézzék, mennyire alkalmazható a sötét anyag észlelésére a vörös bolygó.


-> Szimuláció.

dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!