Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eljöhet az idő, amikor szabad...

Eljöhet az idő, amikor szabad szemmel nem fogunk már tudni gyönyörködni a csillagokban, annyi lesz a műhold?

Figyelt kérdés

[link]


Elon Musk 100,000 műholdat tervez. És akkor ez csak egyetlen vállalat.

Eljön az idő amikor a földi ember nem fogja látni a csillagokat és űrutazásra kell befizetnie ha látni akarja majd?


tegnap 08:39
 1/9 A kérdező kommentje:
tegnap 08:40
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Ezek nem nyomják el a csillagok fényét.


Sőt, az Androméda galaxissal fog "ütközni" a Tejútrendszer, szóval a szabad szemmel látható csillagok száma csak nőni fog. Az elmúlt években is sokat javult a helyzet az irányított LED-es közvilágításnak köszönhetően, nálunk sok más fény nincs azon kívül és hatalmasat javult a helyzet, miután lerakták a LED világítást, sokkal több csillag látható sokkal tisztábban, igazan tiszta időben ha valakinek jó a szeme, még a Tejútrendszer is kivehető szabad szemmel, bár nagyon halványan, de egyértelműen láthatóak. Régen erre esély sem volt. De legrosszabb esetben az ember keres egy kietlen helyet és annyi csillagot néz, amennyit csak akar. Ez sosem fog változni, amíg a Föld létezik.

tegnap 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

"Eljöhet az idő, amikor szabad szemmel nem fogunk már tudni gyönyörködni a csillagokban, annyi lesz a műhold?"

mert most tudunk gyönyörködni a csillagokban? manapság is igen komoly utazásra kell befizetnie annak, aki valóban sötét eget szeretne látni. amelyik égboltra a laikus azt hiszi, hogy sötét és csillagos, az az iparosodás előtti időkhöz képest lóf.sz.

amúgy elon musk műholdjai viszonylag alacsony pályán keringenek, szóval az éjszaka nagy részében nem esik rájuk napfény, láthatatlanok. na meg az újabb műholdjai már halványabbak, gondolom, a jövőben még inkább azok lesznek. arra számítok, hogy a jövőben sokkal inkább a távcsöves megfigyelésekbe fognak bezavarni. én nem érzem súlyosnak a felvázolt problémát, egy igazi sötét égbolt akkor is nagyon varázslatos, ha halvány csillagszerű pontok is mozognak rajta.

tegnap 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
#3 Virágzik a civil asztrofotózás báttya. 20-30 másodperces expókkal is tökéletesen éles fényképeket lehet lőni, persze annyira soha nincs is szükség, mert annyinál már bemozdulnak a csillagok. Én egy rövid ideig foglalkoztam a témával, városból kb. 5km-t mentem és hibátlan fotókat lőttem. Igaz, nem Budapesten lakok, de egy átlagos közepes méretű városban. Az emberek 50%-ának nem kell ennél többet mennie. A másik 50%-nak (Budapest és egyéb megyeszékhelyek) is max 10-15km.
tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 a kérdés a szabad szemes gyönyörködésre vonatkozott, nem arra, hogy x másodperc expozíciós idő mellett mit lehet rögzíteni kamerával.
tegnap 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

#5 Oké, csak amit te nem tudsz, az az, hogy ha 30 másodperces expóval olyan képet lehet lőni, amit nem vakít szét valamilyen környezeti fény (márpedig lehet, mint mondtam), akkor bizony szabad szemmel is lehet látni bármit.


#2 vagyok egyébként, már ott is írtam, hogy még a Tejútrendszer

is kivehető nagyon halványan még a lakhelyemről is, azon a bizonyos helyen 5km-re arrébb meg gyönyörűen szemmel látható volt. Könnyedén. Márpedig az alapvetően elég halvány több ezer másik csillaghoz képest, szóval ha az látszik, akkor több ezer másik csillag is. Annyi nem elég?

tegnap 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, csak amit te nem tudsz, az az, hogy ha 30 másodperces expóval olyan képet lehet lőni, amit nem vakít szét valamilyen környezeti fény (márpedig lehet, mint mondtam), akkor bizony szabad szemmel is lehet látni bármit."

bocs, de ez badarság.

tegnap 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"vagyok egyébként, már ott is írtam, hogy még a Tejútrendszer is kivehető nagyon halványan még a lakhelyemről is, azon a bizonyos helyen 5km-re arrébb meg gyönyörűen szemmel látható volt. Könnyedén. Márpedig az alapvetően elég halvány több ezer másik csillaghoz képest, szóval ha az látszik, akkor több ezer másik csillag is. Annyi nem elég?"

ilyen erővel pár száz, cirka ezer csillagot külvárosi fényszennyezés mellett is látni. annyi nem elég?

egyszer utazz el igazán sötét helyre, távol a civilizációtól, holdfénymentes tiszta éjszakán. át fogod értékelni, mi az, hogy szabad szemes látvány.

de persze felőlem nyugodtan hiheted, hogy a te világod a létező világok legjobbika.

tegnap 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Jó. Akkor este menj ki a telefonoddal, nézz szét az égen, meg lőj egy képet telefonnal 30 másodperces expóval. Aztán majd csodálkozz, hogy mi az eredmény.


#8 "egyszer utazz el igazán sötét helyre, távol a civilizációtól, holdfénymentes tiszta éjszakán. át fogod értékelni, mi az, hogy szabad szemes látvány."


Megtörtént. Nem tudom mire akarsz ezzel kilyukadni.


"de persze felőlem nyugodtan hiheted, hogy a te világod a létező világok legjobbika."


Nem mondtam, hogy az, amit leírtam, az a legjobb. Nyilván közel sem. Viszont a kérdés nem az volt, hogy mi a legtökéletesebb hely. A kérdés az volt, hogy annyira eldurvul a helyzet, hogy EGYÁLTALÁN nem lehet majd csillagokat látni az égen, mert jaj elonmászk, meg mittudomén és majd űrutazás kell hozzá. Erre írtam, hogy hülyeség, mert már régóta hatalmas a fényszennyezés, mégis elég kimenni a városból (plusz még pár kilométer) ahhoz, hogy ne csak csillagok ezreit, de a Tejútrendszert is lásd. A kérdés szempontjából ennyi nagyon is elég, hiába vergődsz. Soha nem állítottam, hogy olyan tökéletes, mint valami kéthektáros obszervatórium a semmi közepén, 100km-re bárminemű civilizációtól. Én csak azt mondtam, mivel ez volt a kérdés, hogy a hétköznapi ember számára BŐVEN elég 5-15km-t utaznia maximum, ha csillagokban akar gyönyörködni. Ez volt a kérdés. Úgyhogy ülj le.

tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!