Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ? Magától eltűnt a penész(?)...

? Magától eltűnt a penész(?) folt merinói gyapjúról

Figyelt kérdés

Télen hónapokra ki tettem a szabadba egy vastag merinói gyapjú csősálat. Egyszer arra lettem figyelmes, hogy penésznek tűnő foltok vannak rajta. Továbbra is kint hagytam. Néhány héttel vagy hónappal később azt vettem észre, hogy eltűnt róla minden folt. Elcsodálkoztam, mivel idő közben nem egyszer esett az eső és a nedvesség csak elősegíti a penészedést. Mikor pedig megszagoltam, semmilyen penész szagot nem éreztem. Nem tudtam hová tenni ezt a történést, sehogy sem tudok rájönni, hogy mi történhetett.


Nem a szaglásom ment el és nem elfelejtettem, hogy kimostam (mert nem mostam ki), illetve senki sem nyúlt hozzá, azaz semmivel sem volt kezelve. És nem is valami festék vagy valamilyen anyag került rá. Továbbá nem rosszul emlékszem és nem összemosok két történést. És nem ittam alkoholt vagy más kábító, illetve tudatmódosító dolgot sem fogyasztottam.


Mi lehetett ez a penészszerű folt és hogyan történhetett, hogy magától eltűnt?

A gyapjú (legalábbis a merinói biztosan) baktérium szaporodásának jól ellenáll, de akkor hogyan alakult rajta ki penész(?), ha utána ugyanezen tulajdonsága szüntette meg(?) azt?



szept. 6. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyapjú maga nem penészedik, mert a keratinon nem tud a penész megélni, nincs benne cukor, sem szénhidrát, ami kellene a gombáknak. Lehetett rajta egy vízfolt, amin fejlődött, később pedig elhalt a penész a melegtől, kiszáradástól vagy a napsütéstől. Persze nem biztos, hogy ez történt, hiszen a leírásod is sok bizonytalanságot tartalmaz.
szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Volt rajta valamilyen emészthető szutyok. Mikor az elfogyott, a penésztelep is elhalt.
szept. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!