Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 2 dimenziós világban...

Egy 2 dimenziós világban lehetne élet?

Figyelt kérdés
Az előbb néztem egy matematika oktatóvideót a geometriáról, úgy jutott eszembe a kérdés.
aug. 12. 09:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Vegyész: elolvasnád a 3. választ?
aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

"Másfajta élet"

Nem tudom, feltűnt-e, de a rajzoló nemes egyszerűséggel összevonta a csontvázat a légutakkal ÉS az emésztőrendszerrel IS.

Azért ez már túlzott egyszerűsítés.

aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki probál tudományos választ adni, de még olyan dolgok sincsenek tisztázva hogy mit jelent egy 2 dimenzios világ. A jelenlegi fizikával értelmezhetettlen a dolog, mivel semmitse tudunk másfajta térröl mint a miénk.


A kérdés kb az szint hogyha létezne isten mi lenne a kedvenc sütije?

aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

"mit jelent egy 2 dimenzios világ. A jelenlegi fizikával értelmezhetettlen a dolog"

Kicsit talán nézz utána. Elektronokat már sikerült 2 dimenzióba zárni. Elég érdekesen viselkednek így.

És te is olvasd el a 3. választ.

aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

tegnap 12:34>


A földi ökosziszémát is külső tényező, a Napsugárzás tartja fenn...

aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

7#,15#


Amit te a gol- ból látsz, az egy kijelző, a többi pedig:


a szoftvert 11000100101100-nek lehet tekinteni, ezáltal 1 dimenzióba is belefér -lást cd lemez adatstruktúrája pl.

Ami pedig futtatja az egy komplex 3d(?)- struktúra, nem tudom, te miként definiálnád az életet, de ha ez neked belefér...

aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%

"a Napsugárzás tartja fenn..."

De nem az működteti a részleteit. Nagyon nagy különbség!

aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

15#


"A földi ökosziszémát is külső tényező, a Napsugárzás tartja fenn..."


A napsugárzást nem lehet külső tényezőként említeni ebben az analógiában, mivel dimenziókról van szó, és a Nap a mi dimenziónkban található, míg a gol energiája tényleg tekinthető a játék dimenzióján kívülinek.

aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
66%

tegnapelőtt 17:3


Én azt mondanám, hogy a mi 3D világulkban a számítógép létrehoz egy 2D virtuális világot. A világ működését egy szabályrendszer határozza meg.


A mi világunkban ez a fizika törvényeinek felel meg. Az hogy mi van a mi univerzumunkon kívül arról, csak spekulálni tudunk.


Nekem OK ez az analógia, ha olyan szemüveget veszek fel, ez a 2D világ is egy valóság. Mert a mi valóságunkból/univerzumunkból sem tudunk kitekinteni és nem tudhatjuk, hogy van e valami rajta kívül.

A 2d világ lakóinak az egy valóság.


A játék egyszerű szabályokat használ, de vannak benne reprodukcióra képes alakzatok is. De amúgy ettől még nem veszem ezt életnek, csak hasonlít rá.

aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!