Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősembereknél időnként a...

Az ősembereknél időnként a nők is elmentek vadászni, vagy az csak a férfiak feladata volt?

Figyelt kérdés
júl. 26. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%
A leszbik tuti
júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Feltehetően a férfiak feladata volt inkább (tekintve, hogy gyakran szültek akkor a nők), de voltak vadászó nők. Ezt lehet tudni abból, hogy vannak női csontvázak, melyek mellé fegyver van temetve.
júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Tekintettel arra, hogy a nemi szerepek egy viszonylag modern találmány, nem az alapján csináltak vagy nem csináltak bizonyos munkákat, hogy mi volt a lábuk között, hanem az alapján, hogy kinek mi ment jobban.
júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
A szexizmus meglehetősen egy újkori találmány. A természeti népeknél mindig és mindenki kivette a részét az élelemszerzésből, ha éppen nem volt speciális szülői vagy egyéb fontos törzsi feladatokkal lekötve.
júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

"nem az alapján csináltak vagy nem csináltak bizonyos munkákat, hogy mi volt a lábuk között, hanem az alapján, hogy kinek mi ment jobban."

...ami nem volt független attól, hogy mi van a lábuk között.

júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

2


A vadászó-gyűjtögető korszakban még pont hogy ritkábban szültek, mint később a földművelés elterjedésével. Akkor még egyszerűen nem volt más módszer a kicsi táplálására, mint anyatej. Szoptatás közben meg nehezebb teherbe esni. (Nem lehetetlen, de nehezebb.)

júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

"A szexizmus meglehetősen egy újkori találmány."

Ha az őskorban nem lett volna szexizmus, a férfi és női test között nem lenne különbség.

júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

"A természeti népeknél mindig és mindenki kivette a részét az élelemszerzésből, ha éppen nem volt speciális szülői vagy egyéb fontos törzsi feladatokkal lekötve."

Ezt semmilyen antropológiai és régészeti eredmény nem támasztja alá (ellenben bizonyos ideológiák előszeretettel hangoztatják tudományos alátámasztás nélkül is).

júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Tekintettel arra, hogy még a magyar paraszti társadalomban is mentek az asszonyok a földekre, ha meg kisgyerekük volt, vagy váltásban szoptatták egymásét, vagy vitték magukkal, miért épp akkor lett volna másképp?
júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
#6 A letelepedett földművelő népekhez képest lehet, hogy ritkábban szültek, de a maihoz modern társadalmakhoz képest mégis sokkal gyakrabban (eleve azzal kellett számolni, hogy egy-két gyerek nem éri meg a felnőttkort). Másrészt szaporodás-utódnemzés céljából sokkal nagyobb az értéke a nőnek, mint a férfinak, különösen kis létszámú közösségekben, amiben a vadászó-gyűjtögetők éltek. Ha a 20 termékeny férfiből 10-et elvisz a lavina, a másik 10 ugyanúgy tudja biztosítani az utódlást, de ha a 20 termékeny nőből 10 odavész, akkor bizony feleakkora lesz a következő generáció. Nem véletlen, hogy a férfiaknak magasabb a kockázatvállalási hajlama.
júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!