Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Így létrejönne egy új univerzum?

Így létrejönne egy új univerzum?

Figyelt kérdés
Ha a téridő egyetlen pontjára tudnánk koncentrálni hatalmas mennyiségű energiát,létrejönne egy új univerzum?S a másodperc milliárdod részére ez az új univerzum kapcsolódna a miénkhez?

júl. 24. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Egy a probléma: ezt nem tudjuk ellenőrizni.

Ugyanis a kozmikus sugárzásban léteznek néha olyan részecskék, amelyeknek az energiája 100 nagyságrenddel nagyobb, mint amit mi elő tudunk állítani gyorsítókban.

Ez jelenleg 200 urán atom tömege. Ez után írjál még 100 nullát: ENNYI urán atom jelenik meg néha egyetlen pontban a mi világunkban.


Ez még nem szakítja fel a téridőt.

júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez hatalmas szám lehet.Én arra tippeltem volna,hogy annyi energia kellene minimum,amennyit a napunk egy év alatt termel.Valóban,ezt még egy darabig nem tudjuk ellenőrizni.Majd ha elérjük a Kardashev-skála 1-es,vagy 2-es szintjét.
júl. 24. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elég energiát süritesz egy pontba akkor fekete lyúk lesz nem univezum.


A nap egy éves termelése az univerzum szintjén kb nulla. Léteznek jóval nagyobb feketelyukak mint az egész galaxisunk.

júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es nem lehet hogy tévedsz?Ennyi atom lehet hogy nincs az egész univerzumban!
júl. 25. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt csak példának hoztam, nem urán van ott. Egyetlen részecske jelenik meg, csaknem fénysebességgel megy, és ekkora energiája van.

Amikor beér a légkörbe, részecskezáport okoz: tehát, amit eltalál, az nagyjából ugyanabba az irányba indul el, szintén majdnem fénysebességgel, és ha ez eltalál valamit, ott is ez történik.

júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!