Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne szerintetek ha az...

Mi történne szerintetek ha az emberiség előtudná állítani a Planck-hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
10³² fok vagyis ez már olyan meleg mint az ősrobbanás állapotában az univerzum.

júl. 19. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor lenne egy planck hőmérsékletünk, és néhány tudós biztosan örülne érte a Nobeljának.
júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy egy újabb ősrobbanás jön létre és egy másik univerzum jön létre és leválna a miénkről és egy másik téridőben létezne tovább az új univerzum.. :D xD
júl. 19. 16:08
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ahhoz mondjuk nem ártana, ha hasonló mennyiségű anyagtömeg érné el a planck hőmérsékletet, mint amennyi az ősrobbanásban is volt.
júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Nem értem jobban kifejtenéd annak a bors méretű agyamnak? :D
júl. 19. 16:46
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, hogy mire számítasz, mi történne akkor, ha elérnénk azt. Semmi. Meleg lenne.
júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor hamis vákuumból létrehozható egy bébi univerzum talán közelebb áll egy fejlett civilizációnak a megvalósításához.
júl. 19. 17:10
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom milyen scifit nézel, de én is kíváncsi vagyok rá. A valósághoz semmi köze, hatalmas zagyvaságokat tanultál belőle, de amúgy szórakoztatónak tűnik.
júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=FirHDz0BFvk


Ez a részecskefizikus hölgy elég jól összefoglalja a hamis vákuumból készített bébi univerzumokat.

Ezt viszont már én is olvastam. Láttam.

júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy új világ készítéséhez nem csak hőmérséklet kellene, hanem anyag is.

Jelenleg a részecskegyorsítókban nagyon magas hőmérsékletet tudunk előállítani, de nagyon kevés anyaggal, az pedig ez után a mi világunkban robban fel, nem megy ki belőle.

júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 DK-s ***** válasza:
45%

#3-nak:


E=m-szer c-négyzet.


Mond valamit?

júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!