Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időjárás oldalon a radart...

Időjárás oldalon a radart hogyan kell értelmezni? Többi a kérdésben, .

Figyelt kérdés

Sziasztok pl itt

[link] Vagy az MSN wetheren is van csak más a szine. Szóval ezt hogyan kell értelmezni, hogy kell érteni, hogy a (gondolom) eső felhő másmilyen szinekbe van? köszi.


júl. 17. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A radarkép jobb alsó sarkában van egy jelmagyarázat:

[link]

minél "pirosabb" a térképen a folt, annál inkább olyan felhőről van szó, amiből sok eső származhat (nagyobb víztömeg van benne, ami jobban visszaveri a radarhullámokat), minél "kékebb" annál kevésbé.


Bővebben az Országos Meteorológiai Szolgálat ismertetőjében:

[link]

az előbb említett jelmagyarázat a 12. oldalon a 3. táblázatban van jobban kifejtve.

júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az MSN weatheren pl más a szin , degondolom oldala válogatja a szint, a lényeg ezekszerint a lényeg, ha nagyon sötét sok eső lehet, a halványból nem. köszönöm.
júl. 17. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm, az MSN weatheren pl más a szin , degondolom oldala válogatja a szint,"

Igen, az MSN által közreadott radarkép jobb alsó sarkában is ott a jelmagyarázat:

[link]

júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nem láttam, nekem az kicsi.
júl. 17. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Az időjárási radar az elektromágneses hullámok visszaverődésének és frekvenciaeltolódásának mérésére szolgál, amely az adott légköri részecskék radiális sebességét és eloszlását detektálja a Doppler-effektus elvének megfelelően. A kibocsátott radarhullámok frekvenciája és a visszavert jel frekvenciaeltolódása közötti különbség alapján határozható meg a célpontok sebessége, míg a visszavert jel intenzitása decibelz (dBZ) logaritmikus skálán van kifejezve, amely az észlelt visszavert teljesítmény logaritmikus mértékegysége, így lehetővé téve az intenzitás exponenciális skálázását. Kvantummechanikai szinten a radarhullámok kölcsönhatása a légköri molekulákkal az abszorpciós és emissziós átmenetek révén történik, ahol a molekuláris energiaszintek kvantált változásai, például rotációs és vibrációs átmenetek, az elektromágneses sugárzás kvantumainak (fotonok) abszorpcióját és emisszióját idézik elő. Az elektromágneses hullámoknak a légköri részecskékkel való kölcsönhatása során fellépő elnyelődés és szórás a légkör fizikai állapotának és a molekuláris kölcsönhatások dinamikájának függvényében változik, melyeket a Maxwell-egyenletek és a kvantumelektrodinamikai elvek integrált alkalmazásával modellezhetünk. Az időjárási radar által generált adatok vizualizációja során a dinamikus színskála megjelenítése programozási paradigmákra épül, mint például az objektum-orientált programozás és a SOLID elvek (Single Responsibility, Open/Closed, Liskov Substitution, Interface Segregation, Dependency Inversion), amelyek biztosítják a kód moduláris és karbantartható struktúráját. A Dependency Injection technikával az egyes komponensek közötti függőségek kezelése optimalizált, így a színkódolt térképek generálása során a kód karbantarthatósága és újrafelhasználhatósága növekszik. A színskála a csapadék intenzitását ábrázolja, ahol a különböző színek (pl. kék, zöld, sárga, piros, bíbor) a csapadék intenzitásának különböző szintjeit jelölik, normalizálva a vizsgálati tartomány maximális és minimális értékeihez, ezáltal optimalizálva a kontrasztot és a vizuális érthetőséget. A radarjel abszorpcióját és szórását a különböző atmoszférikus rétegekben az elektrodinamikai elvek és a molekuláris kölcsönhatások együttesen határozzák meg, lehetővé téve a komplex légköri dinamikák és csapadékstruktúrák pontos megfigyelését és analízisét. E folyamatok modellezése során a Navier-Stokes egyenletek, a kontinuitási egyenlet és az energiamegmaradás törvényei integrálódnak, figyelembe véve a közeg viszkozitását, sűrűségét és hőmérsékletét, valamint a molekuláris szinten fellépő kvantummechanikai jelenségeket.
júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
júl. 18. 10:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!