Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történt a Nappal és az...

Mi történt a Nappal és az időjárással?

Figyelt kérdés

Eddig is megéltem már sok meleg nyarat, de ez a mostani valami brutális!


A napfényt szerető növényeim mind kiégtek, a kiteregetett ruhák színe teljesen kifakult a napon, alig bírok kint megmaradni a hőségtől és még este 9-kor is 33 fok volt odakint.


Ez normális?! Szerintem nem.


Más is észrevette már, hogy valami nem stimmel?


Mi ennek az oka?



júl. 14. 20:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is megfigyeltem, hogy hiába kentem be magam, nem lebarnultam, hanem megégett a bőröm a napon. :(
júl. 14. 20:02
 2/21 A nagy Levin ***** válasza:
78%
A Nappal semmi sem történt, nyár van. Máskor is volt ilyen, sőt magasabb hőmérséklet, csak nem mindig ennyi ideig. Valamint viszonylag magas az UV sugárzás , ezek miatt vannak azok amiket leírtál.
júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit talán nem ártott volna vigyázni az ózonrétegre, akkor nem lenne ennyi UV.

Valamint a légköri CO2 szintre is, akkor nem lenne ilyen sokszor meleg.

Ugye valamit valamiért... a Nap az köszöni, elég stabil. Millió évek alatt fog csak kicsit változni, valamelyest melegszik. De nagyon lassan, kb. 1 milliárd év múlva fog itt felforrni a víz.

júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen értelmetlen kérdések kerülnek kírásra, mikor az unatkozó pubik nem tartják be a regisztrációs korhatárt!
júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

4

Ha nem tetszik lehet lapozni. A kérdező amúgy szerintem 40+-os, de ez pont nem számít.

júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

"Kicsit talán nem ártott volna vigyázni az ózonrétegre, akkor nem lenne ennyi UV."

Igen, 8-as helyett 7 vagy 7,5 lenne az UV-index egy derült nyári napon. Aki most leég, ugyanúgy leégett volna régen is.

júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Csak sokkal kevésbé, és hosszabb idő alatt.

EZ például sok növénynél az életet vagy halált is jelentheti.

júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

#7 Nem sokkal kevésbé. Az ózonszint-csökkenés eleve leginkább a déli félteke bizonyos térségeit érintette, másutt többnyire néhány százalék a csökkenés a korábbi szinthez képest, és nem járt egyértelműen kimutatható negatív egészségügyi következményekkel.

Tudom, ilyesmi nem fér bele az átlagember "régen ez is sokkal jobb volt, mint minden" kliséibe.

júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Nyugi, más is olvas híreket.

Arról is szó volt, hogy amióta vannak egyezmények, elkezdett beforrni az ózonlyuk. Tehát régebben rosszabb volt a helyzet.

júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Kétség kívül az egyik legmelegebb napokat éljük, de egyáltalán nem egyedülálló. Néha melegebb, néha hűvösebb a nyár. Most éppen melegebb. Ennyi.


Nem a globális felmelegedést akarom ezzel elmismásolni, csak azt mondom, hogy ilyen kis léptékben, hogy egyik évről a másikra, nem a felmelegedés okolható, hanem egyszerűen az időjárás kiszámíthatatlansága.

júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!