Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lehet hogy nem is...

Lehetséges lehet hogy nem is olyan a világ, ahogyan mi látjuk?

Figyelt kérdés

Tehát a tárgyak, az állatok teljesen másmilyenek.

A Föld színe nem is kék-zöld?

Különböző anyagok is teljesen máshogy nézhetnek ki?

Mit gondoltok erről?



jún. 8. 23:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam már, hogy az idegen azért nem jönnek ide, mert egy élhetetlen bolygót látnak a Földbe.
jún. 8. 23:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges, hanem tuti olyan. Kezdésnek startból nem látod sem az infravörös sem pedig az ultraibolya fényt. Pont ahogy a rádióhullámokat és a többit sem.


Egypár egyszerűnek tűnő virágnak pl van mintája ha az ultraibolya tartományt is nézzük. A rovarok rendszerint látják ezt, velünk ellentétben.

jún. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját szemével látja a dolgokat. Az ember látása három színösszetevőre korlátozódik, míg egy vegyelemező spektrométeré húszezer is lehet.
jún. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az kemény
jún. 9. 01:57
 5/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Persze, máshogy lát az ember, máshogy látnak a kutyák, máshogy a rovarok és máshogy a madarak, és még folytathatnám a sort. Ők mind más szemmel látják a világot.

Az is lehet, ha idejönne egy földönkívüli, máshogy nézne a mi világunkra, észre venne olyan dolgokat, amiket mi nem látunk, és észrevétlen marad számára, ami nekünk látható.

jún. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a valóság relatív
jún. 9. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - a valóság nem "relatív", hanem a jelenleg feltett kérdés értelmében SZUBJEKTÍV!
jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy az😅
jún. 9. 10:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a szakemberek csinálnak-e ilyen felmérést, de mindenki nagyon másképpen látja a világot. A "másképp látja" az én családomban annyira durva, hogy anyu erősen demens és dohányos. A széke körül a padló tele van égett foltokkal. A tesóm ezeket a foltokat "nem látja".

Alapvetően villamosmérnök vagyok, informatikusként dolgozom. Most elvégeztem az autószerelő iskolát.

Amikor villamosmérnökként dolgoztam, alapvetően az elektromos jelenségeket láttam. Amióta informatikus vagyok a számítógépet látom az irodákban. Az egyik legfontosabb dolog az Internet. Most végeztem az autószerelő iskolát, azóta az autó vezérlése is hangsúlyt kapott.

Visszaolvasva talán kicsit hozzá tudtam ahhoz, hogy a látott világ szubjektív.

Ha kicsit máshova nézünk:

Egy atomfizikusnak az autó egy "feketedoboz". Egy autószerelőnek egy atomfizikai probléma teljesen közömbös.

Menj el egy iskolába: A matek tanár azt fogja mondani, hogy a számolás fontos, kit érdekel, hogy mit írt Petőfi. Egy irodalom tanár az irodalom fontosságát fogja ecsetelni és a matekot leszólni. Egy műszaki iskolába jártam. A magyar tanár büszke volt arra, hogy nem tud egy villanykörtét...

jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Olyat is hallottam már, hogy az idegen azért nem jönnek ide, mert egy élhetetlen bolygót látnak a Földbe."


Azt ugye vágod, hogy még mi sem csak úgy figyeljük a világűrt, mint ahogy képesek vagyunk pl látni és hallani a kinti madarakat? Pedig a más bolygóra menéstől nem kicsit vagyunk távol...


Az élhetetlen bolygó meg nem tudom, hogy jön ide. Mi alapvetően olyan dolgokat keresünk máshol, ami szükséges ahhoz, hogy olyan élet létrejöjjön, mint itt. Ilyen pl a víz. Ez persze nem zárja ki azt, hogy teljesen vízmentes bolygón is legyen valami, de a mi szemszögünkből egy csontszáraz bolygó nem hordoz potenciálisan életet. Ennek mi köze van ahhoz, hogy ki mit fog fel a környezetéből?


-------


Egy kis példa: a piros-zöld színtévesztő tudja, hogy van piros és zöld szín, még ha nem is látja.

[link]

jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!