Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy ismerősöm kérdezi tőlem,...

Egy ismerősöm kérdezi tőlem, hogy ezeken a Marsról készült képeken miért nem vörös az ég? Erre mit tudok neki mondani? (szerinte a NASA átszínezi a képeket)

Figyelt kérdés

[link]

[link]



máj. 31. 23:47
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:

Így nagy méretben jobban látszik az égbolt színe.

[link]


Amúgy nagyon jó felvétel.

jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 sadam87 ***** válasza:

#10

"Egy helyen tényleg úgy írtam, hogy "kék" amúgy meg "kékes"-t írtam, mint te is."

Napkeltére, napnyugtára írtam kékest. Amikor ugye nálunk az ég vörös... Napközbenre az össze általam talált forrás sárgás-barnás színt ír.

" Ha letöltöd és a fényerőt leveszed a megmaradt halvány színkomponensek még mindig nem vörösest adank ki, hanem halvány kékes-fehéres környékit."

Ha túl van exponálva, akkor vagy vissza lehet nyerni az eredeti színt feldolgozással, vagy nem. (Ha nem érhető el az eredeti nyers fotó, mint jelen esetben, akkor inkább nem.) Egyébként letöltöttem, levettem a fényerőt, semmi kékes árnyalatot nem láttam.

"A wikis kép is érdekes amit mutattál és ott alul vöröses a por miatt és felül kékesebb-zöldesebb."

Hát nekem leginkább a studio grey-re hasonlít az alábbi színskálából:

[link]

Vagy a khaki-ra az alábbiból:

[link]

"Az előbbi linkről meg itt egy összehasonlító kép - a felsőn csak levettem a fényerőt és nem tűnik vöröses árnyalatúnak. Inkább halványan kékes."

Nem kékes. Szürke.

"A wikis képen meg csak egy dupla szaturáció fokozást csináltam (színárnyalat módosítás nélkül) és ott is csak alul vöröses és felül halványan kékes-zöldes."

Ok, ezen nekem is kicsit zöldesnek tűnik (de nem kéknek.)


#11

"Így nagy méretben jobban látszik az égbolt színe."

Eleve nagy méretben néztem...

"Amúgy nagyon jó felvétel."

Valóban. Mondjuk most néztem, hogy az eredeti NASA képhez képest is módosítva van kissé (például a fehéregyensúly is). Szóval nem tudom biztosan, milyen viszonyban van rajta az égbolt színe a valóssal.

Az eredeti NASA verzió:

[link]

(Ennek sem tudom, milyen a fehéregyensúly beállítása.)

jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!