Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart most az Ősrobbanás...

Hol tart most az Ősrobbanás elmélete?

Figyelt kérdés
Annak idején még úgy tanították hogy előtte nem volt semmi. Aztán megjelent egy nagyon sűrű pont ami tágulni kezdett és kialakult az univerzum. Ez vagy tágul az örökkévalóságig, vagy megfordul a folyamat és visszaáramlik minden. Most hol tart ?

máj. 31. 09:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%

"Ahogy mondtam, ez olyan mintha azt mondanád az auto is megy magától csak bele kell tölteni a benzint."


Ez hasonlít arra az érvre, ami kb. úgy szól, hogy a szeméttelepen végigsöpör a szél, és hogy összerak egy repülőt, és, hogy ez milyen lehetetlen.

A biológiai evolúció pont azt igazolta, hogy a természet lényegében létre tudja hozni magát. Amit most a Földön látunk, az kb. négymilliárdnyi evolúció eredménye. Szóval tudnak menni a dolgok Teremtő nélkül is.

jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem tudom, feltűnt-e, de most a tudományokban vagyunk.

Kérünk, hogy ehhez mértem viselkedj. Ha ez neked nem jó, akkor tetesd át a kérdést a helyére.

jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Az Istenhit nem arról szól, hogy valami kőből épített vacakban térgyepelünk. Hanem arról hogy elfogadjuk a teremtés törvényeit és aszerint élünk és alakítjuk a környezetünket, a teremtés adta lehetőségünkkel. Ennek éppen az ellenkezőjében élünk, mivel evolúciós szempontból értelmezhetetlen ez a technológiai fejlődés. Ennek ugyanúgy résztvevője a 10 gyerekes kenyai, aki kávét szüretel neked napi egy dollárért, meg a fogyóban lévő honos Luxemburgi a 30 eurós órabérével.
jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"A biológiai evolúció pont azt igazolta, hogy a természet lényegében létre tudja hozni magát. Amit most a Földön látunk, az kb. négymilliárdnyi evolúció eredménye. Szóval tudnak menni a dolgok Teremtő nélkül is."


Nem tudom miért van az hogy egyes iq light ateisták görcsösen minden kérdésnél olyan irányba viszik a kérdést hogy létezik vagy nem létezik Isten. Köze nincs a kérdésemnek ehhez. Az evolúció egyébként meg arról szól hogy az élőlények fejlődnek, alkalmazkodnak és semmiképen nem zárja ki egy teremtő létezését. Aki erre hivatkozva állítja hogy nem létezik Isten az buta de nagyon. Mi is létrehozunk mesterséges intelligenciát ami képes a fejlődésre, változásra de ugye ettől még van tervezője.

jún. 3. 13:08
 25/32 anonim ***** válasza:
Vannak vallások amit az emberi gyarlóság hívott létre, hogy ne ösztönlényként bánjunk a teremtés adta lehetőséggel. Nincs itt semmi hókuszpókusz, a világ örökkön fogva való. Ez a kis porszem alapvetően elénk rak mindent ami szükséges, csak nem vesszük észre. Ehelyett űrbányászatban gondolkodunk, meg mi volt az ősrobbanás stb.
jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%

"Mi is létrehozunk mesterséges intelligenciát ami képes a fejlődésre, változásra de ugye ettől még van tervezője."


A kérdésból meg a rá adott korábbi reakciókból nyilvánvaló volt, hogy egy vallásos, vagy egy vallás iránt fogékony ember tette fel a kérdést.

Ez például itt, amit idéztem, egy tipikus vallásos érvelés.

Ezért írtam, hogy amit a Nagy Bummról tudunk, az 0%-ra csökkentette az istenek/angyalok légezését.

Egy rakás dolgot nem zárhatunk (pl. a manók létezéset sem), mégis, amit tudunk a világról, az alapján gyakorlatilag 0% esély van a létezésükre.

A biológiai evolúció meg pont arról szól, hogy a világot nem teremtették, hanem arról, hogy a jelenlegi világ önmagát hozta létre. Persze a teisták beszoríthatják az egyik hézagba istent. A "hézagok istene" azonban számomra egy olyan érv, amit nem kell komolyan venni. Annál még a földönkívüli intelligenciára is reálisabb esély van.

Na, részemről ennyit a témáról.

jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Már unalmas hogy az ilyen buta primitív ateisták ellepik a kérdéseket. Elmondtam hogy az evolúció arról szól hogy az élőlények fejlődnek, alkalmazkodnak. Ezt már egy mesterséges intelligencia is képes tehát nem zárja ki egy teremtő létezését. Ha ezt nem tudod felfogni mit keresel a tudomány kategóriában?


Olyanról meg szó nincs hogy a világ önmagát hozta létre. Hol van erre bizonyíték? Legfeljebb a te kis fejecskédben.

jún. 3. 15:01
 28/32 anonim ***** válasza:

"nem zárja ki egy teremtő létezését"

Rendben, elmondtad, értjük. Ennyi erről itt elég is.

De most már minden második írás a teremtőről szól, aminek semmi helye itt. Nem azon az oldalon vagyunk.

jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Ti hoztátok fel tehát magadnak kellene feltenni a kérdést hogy miért is.
jún. 3. 15:20
 30/32 anonim ***** válasza:

Én hoztam fel, ne keverj bele másokat.

Azt is elmondtam, miért hoztam fel. A véleményem meg továbbra is fenntartom.

A személyeskedésed/sértő megjegyzédeid viszont inkább nem kommentálnám, Kérdező. Szia.

jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!