Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetne visszahűteni a...

Hogy lehetne visszahűteni a bolygó hőmérsékletét az ipari forradalom előtti szintre?

Figyelt kérdés

2024. máj. 27. 14:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
32%

Hogyne. Képes lenne.

Csak egyrészt nagyon gondosan kell. Ez egy komoly beavatkozás, akármit is csinálunk.

Másrészt nagyon sokba kerül. Annak idején Egyiptomban a piramisok építése elvitte a fél GDP-t.

Jelenleg a környezetvédelem mindenütt 1% alatt van. Ettől milyen eredményt várunk?

Harmadrészt arra is figyelni kell, hogy ha elkezdjük, nehogy más meg vadul elkezdjen rombolni, hiszen most már megteheti, nem? Erdőirtás, freon, bitcoin, stb. stb.

Ez lenullázná az összes eredményt.

2024. máj. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
46%

"az emberi technológia képes lenne-e a klíma lehűtésére" Hogyne! Feltételezve, hogy végtelen erőforrások állnak rendelkezésre.

Ugyanakkor a Föld megmaradt erőforrásaival erre semmi esélye.

2024. máj. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, a felfűtéshez sem kellett végtelen erőforrás, még csak nagyon sok se kellett, és nem is célzott akció volt, tehát olcsóbban is tudnánk hűteni.
2024. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
89%
#23 Gyakorlatilag az eddig kitermelt összes fosszilis energiahordozó erre ment el (igaz, nem ez volt vele a cél), továbbá a metán kibocsájtás is ott figyel mellette, ráadásul elindultak olyan folyamatok, amik átbillet(het)ik a klímát (permafroszt kiolvadása, sarki jég elolvadása). Ennek a visszahűtésére semmi esélyünk, még bolygómérnöki tevékenységgel sem (amiről sokan beszélnek, de még senki sem csinált ilyet).
2024. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
29%

"még bolygómérnöki tevékenységgel sem"

Itt pontosan mire gondolsz?

A Nap néhány %-át kellene csak eltakarni. Nem kis feladat, de hogy egyáltalán nem megvalósítható... ki gondolja így?

2024. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

Egy rendszerszintű megközelítés: „A szabályozás alapja, hogy csökkentjük a fosszilis energiaforrások felhasználásának lehetőségét. Ez környezeti szinten biztosítja, hogy miközben teljesülnek az üvegházhatású gáz kibocsátáscsökkentési célok, a környezeti terhelések teljes skálája csökkenjen. Másrészt a fosszilis energiaforrások fokozott elvonása kikényszeríti a jelenlegi termelési és fogyasztási szerkezet átalakítását egy lényegesen kisebb anyag- és energiafelhasználású, kevesebb hulladékot termelő szerkezet irányába. Miközben csökken a természeti erőforrások inputja és áramlása a rendszerben, szükségszerűen növekszik a gazdaságban és a társadalomban az információ áramlása. Az információ összefonódik a természeti erőforrások fenntartható használatának szükségével, és ez meghatározza az innováció irányát. Az erős innovációs nyomás hatására létrejön a fenntartható erőforrás-használat ismeretbázisa, az ismeretbázis pedig megteremti azt a technikai fordulatot, amely szükséges a környezeti válságból való kilábaláshoz.”


Gyulai Iván: Az éghajlatvédelem ösztönzőrendszere és az ökoszisztéma-szolgáltatások javítása, Magyar Természetvédők Szövetsége 2020

[link]

2024. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

#8


Nem úgy értettem, hogy a Föld felszínére telepíteni napelemeket, hanem a Föld körül az űrbe.

2024. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
60%

#27 (13:43) - azt valószínűleg ő is érti, csak realisztikusabban gondolkodik a témát illetően. Mondjuk, azért van elég sivatag a napelemezésre is, na meg bőven fér a beépített területekre is.


Viszont azt nem tudom, hogy hogy oldanád meg az űrbéli napelemek összekötését a földfelszínnel - hisz pl. egy bazi nagy lézerkapcsolat rengeteg ökológiai problémát vetne fel!

2024. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%
Valaki nem érzi jól magát, ezért úgy gondolja, nem árt egy kis hűtés. Nos ennek elérése nem technikai, hanem társadalmi probléma. Azt kell elérned kérdező, hogy ezt elég sokan akarják. Akkor neki is fognak állni. Addig nem, mert a többiek másképp gondolják.
2024. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
47%

#27 "Nem úgy értettem, hogy a Föld felszínére telepíteni napelemeket, hanem a Föld körül az űrbe." Kessler-szindróma...


#26 Közel fél évtizede megjelent tanulmányból mennyi valósult meg? Segítek, semmi. Jelenleg az energiatermelésben 83% a fosszilisok részaránya, lásd:

[link]

Ráadásul ez a részarány növekszik! És minden évben újabb rekordot dönt meg a felhasználás mennyisége. A megújulókkal még a növekvő igényeket sem tudjuk kielégíteni!

A kevesebb energia-, és anyagfelhasználás növeli a hatékonyságot. Ezzel nemhogy nem oldjuk meg a problémát, hanem éppen ellenkezőleg! Lásd Jevons-paradoxon...

2024. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!