Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezeknek mik az eredményei?

Slider kérdése:

Ezeknek mik az eredményei?

Figyelt kérdés

kémiából kaptunk feladatokat és nagyon nem mennek kérlek segítsetek :)

na ezeket kéne megoldani...:S

4 g oxigén, hány g hidrogénnel egyesül?

2 g hidrogén, hány g vízzé ég el?

4 g oxigén, hány g kénnel egyesül?

4 g kén égésekor, hány g kén-dioxid keletkezik?


2009. jan. 5. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Pedig nem nehéz.

Először mindig írd fel a reakcióegyenleteket. pl O2+2H2->2H2O Gondolom (remélem:D) ez megy. Ekkor az egyenletből meg tudod nézni, hogy hány mol anyag reagál. Itt látszik, hogy egy db O2 2 db H2-vel egyesül, magyarán 1 mol oxigénhez kettő mol hidrogén kell. Ezután kiszámolod, hogy 4g oxigén hány mol. 1 mol O2 tömege 32g (a periódusos rendszerből tudod megnézni, azért 32g és nem 16, mert a periódusos rendszerben 1db atomra vonatkozik a tömeg, nem kettőre, mert ugyebár az O2-ben 2db van). Van egy ilyen képletünk, hogy n(anyagmennyiség)=m(tömeg, itt 4g)/M(moláris tömeg, itt 32g) Így kijön, hogy n=0.125mol Mivel a fenti reakcióegyenletnél leírtam, hogy 1db O2-höz 2 H2 kell, ezért a hidrogén anyagmennyisége 0.25mol. Behelyettesítesz a fenti képletbe, 0.25=m/2, megoldod az egyenletet, m=0.5g.

A többi is ugyanez, csak máshogy vannak variálva.

2009. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

2. 18g

3. 2g

4. 8g


De levezetés nélkül nem sokat ér :)


(nem vállalok felelősséget, ha esetleg rossz, mert fejben számoltam)

2009. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

főleg az első válaszadónak vagyok hálás...

sokat segítettél :)

2009. jan. 5. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:
A második is én vagyok :D
2009. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!