Van értelme középszerű embernek tudományt tanulnia?
Egyetemen tanulok fizikát, és nincsenek rossz jegyeim (3-4-5), érdekel a tananyag, de így is sokkal hülyébb vagyok kb. mindenkinél.
(lehet rossz kategória)
Mindenkinél? Én is tanultam egyetemen fizikát, hasonló eredményekkel, de a csoport felé biztosan kevésbé volt fogékony erre a tudományra, mert bukdácsoltak vagy ki is buktak igen hamar.
Az általad említett teljesítmény teljesen jó, ha nem az akadémikus szférában akarsz elhelyezkedni, azaz nem kutató fizikus szeretnél lenni. A banki/pénzügyi szférába gyakran el tudnák helyezkedni fizikusok, vagy bárhová ahol tudni kell számolni.
Engem a különféle terek, illetve a magfizika érdekel a legjobban, és ezekkel is szeretnék foglalkozni, viszont hát eléggé megrémít, hogy az összes prof ilyen oktv 5. helyezett meg diákolimpia 3. helyezett miközben nálam meg semmi.
Tankörben is ha én kapok hármast akkor a többi "hármas" ember mintha azért jobban tudná, vagy én szerzek ötöst akkor a többi "ötös" ilyen versenyeken is jó, én meg nem.
Nem, elveszik a kedved ha nem tudsz mindent precízen.
Én is inkább hobbi szinten kutatok ezt azt ami érdekel, nincs alázás, kioktatás stb, sokkal jobb.
Szerintem ne hasonlítgasd magad a többiekhez!
Ha középszerű vagy, az azt jelenti, hogy a társaság kb. felénél jobb vagy.
Hozzátenném, Stephen Hawking is teljesen középszerű volt (egész addig, ameddig meg nem kapta a diagnózisát).
Gyakori tévhit / észlelési torzítás, hogy úgy érezzük, mások többet tudnak, mint mi. Valahogy magabiztosabbnak tűnnek, és azt feltételezzük ezért, hogy jobban tisztában vannak a dolgokkal.
Valószínűleg ők is pont ugyanezt gondolják rólad, fordítva.
Oké, ha kutató szeretnél lenni, akkor azt érdemes átgondolni, hogy biztosan kihozol-e mindent magadból. Megfelelően tanulod-e az anyagot, megfelelően megérted-e, illetve gyakorolsz-e eleget.
Manapság youtubeon, illetve szerte a neten 50 millió helyen van 100 millió féleképp magyarázva akár az egyetemi fizika, vág matematika is. Mindenkinek más az agya, másra fogékony, másféle magyarázat fog neki igazán feküdni, így érdemes minél több féle helyről tanulni. Amikor én jártam fizika (illetve akkor még fizikus, mert egységes 5 éves képzés volt) szakra, akkor én beültem az egyetemi könyvtárba (ha ELTE-s vagy, a gömb aula déli tömb felőli kijáratánál balra a folyosó végén van a kifejezetten fizikus könyvtár) és Feynman "Mai fizika" című sorozatát olvasgattam. Számomra sokkal érthetőbb és jobb volt bármi másnál. Igaz, akkor még a neten század ennyi anyag nem volt.
A gyakorlás meg olyan, mintha éppen hosszútáv-futónak, vagy úszónak mennél, vagy épp hegedűművésznek. Egyfolytában gyakorolni kell, feladatokat oldani, matek, fizika, újra meg újra. A gyakorlás kb minden. Igen, van, akinek tizedannyi gyakorlással meg tanulással megy minden, de akinek nincsenek kivételes képességei, az is kihozhat magából meglepően sokat ha megfelelő helyről tanul és rommágyakorolja magát.
7
Persze, de nem kell kutató szintjén, ebből megélve.
Lehet hobbi szinten is, meló után például.
"Engem a különféle terek, illetve a magfizika érdekel a legjobban, és ezekkel is szeretnék foglalkozni, viszont hát eléggé megrémít, hogy az összes prof ilyen oktv 5. helyezett meg diákolimpia 3. helyezett miközben nálam meg semmi."
A tudományos világban senkit nem érdekel, hanyadik voltál az OKTV-n. Ha tudományos karriert akarsz, messze a motiváció a legfontosabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!