Fermi azt bizonyította, hogy a földönkívülieknek itt kell lenniük, csak direkt nem lépnek kapcsolatban velünk, csupán megfigyelnek?
Nyilván a Fermi paradoxonra gondolok most miszerint annak a legnagyobb a valószínűsége, hogy kialakultak máshol is intelligens lények és annak a valószínűsége is igen nagy, hogy minket jóval meghaladó tudásra és technikára tettek szert annálfogva, hogy a mi galaxisunk nagyon fiatal galaxisnak számít tehát versenyhátrányban vagyunk.
Ezt a paradoxont csupán az Állatkert hipotézissel tudták feloldani.
"Ezt a paradoxont csupán az Állatkert hipotézissel tudták feloldani."
Nem csak az állatkert hipotézissel tudták feloldani. Legalább 20 lehetséges magyarázat van jelenleg a Fermi paradoxon feloldására, és értelemszerűen nem tudjuk, melyik helyes.
"Tudtommal eddig egyedül Mexikó ismerte be hivatalosan a földönkívüliek létezését."
Nem tudok róla, hogy ilyen történt volna. Más kormány esetében sem. Sőt, semmilyen tudományosan meggyőző bizonyíték nincs földönkívüliek létezésére.
#6
"Argentín kormány is hivatalossá tette az Ufo aktáját amit a rendőrség és katonaság összegyűjtött az évtizedek alatt."
Az UFO rövidítés ugye azt jelenti, hogy azonosítatlan repülő tárgy...
"A kérdés az, hogy akkor mi miért nem tudunk róluk."
Ennek oka az is lehet, hogy nincsenek, vagy messze vannak.
Még egyszer, kérdező: NEM TUDJÁK elrejteni a saját bolygójukat ők sem!
Mexikóban meg csak parasztvakítás volt, azok csak összerakott bábuk voltak. Nézz utána, most már kiderült.
15
Hány exobolygót fedeztünk fel? Akkor vajon mekkora arányukat látjuk?
Ez már részletkérdés.
Amit már felfedeztünk, azokból is talán kettőnek kutattuk idáig a légkörét. Ez csak annyit jelent, hogy a mi technikánk még gyenge ehhez. Ettől még elrejtőzni nem lehet, nekik sem. Olyan pedig biztos nincs, hogy itt röpködnek mindenfelé, de nem akarják, hogy tudjunk róla.
Ha nem akarják, akkor úgy csinálják, hogy ne tudjunk róla. Ha képesek voltak hatalmas távolságról kiszúrni minket, akkor képesek messziről megfigyelni is.
Kérdező! "Mivel nem akarnak kapcsolatba lépni velünk, csupán megfigyelnek".
És vajon mi haszna származna nekik abból hogy csak úgy megfigyelnek?
A legközelebbi exo bolygó is pár fényévre van, azaz ha fénysebességgel tudnak utazni, akkor is évekbe telne ideérni. Minél meszebb vannak és lassabban tudnak menni, annál valószínűbb, hogy több generációra van szükségük, hogy idejöjjenek.
És ez mind úgy, hogy feltételezzük, hogy léteznek, és elég magasan van a technikai fejlettségük, ráadásul nincsenek túl messze se.
Eleve ha kb. 150-200 fényévnél messzebb vannak, akkor nem tudják venni a rádióadásainkat, mert nem ért még oda hozzájuk
#3 "annak a legnagyobb a valószínűsége, hogy tudnak rólunk"
A legtöbb elmélettel kapcsolatos tévedés pont ehhez hasonlóan egy NAGYON otromba feltételezésen alapul: azon, hogy emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel a totálisan ismeretlen (nyilván elméleti) életformákat. Klasszikus emberi tulajdonság, az élet sok területén vannak rá példák, hogy amikor valami számunkra annyira alapvető, hogy nem is igazán gondolunk rá, akkor azt hisszük, hogy az mások számára is nyilvánvaló és eszünkbe sem jut, hogy ezt a feltételezést el kellene engedni.
Ebben az esetben most arra gondolok, hogy ha mi kinézünk a világűrbe és észlelünk egy bolygót, aminek a légköre a miénkhez hasonló, akkor azt úgy tekintjük, hogy lehetséges ott élet. Miért? Mert mi azt tudjuk, hogy ilyen légkörben lehet élet, mi vagyunk rá a bizonyíték. Ha egy bolygónak tömény kén a légköre, akkor nem figyelünk rá oda, mert a mi tudásunk szerint ilyen légkörben nem lehet élet. Számunkra ezek reális feltételezések, mert a mi tapasztalatainkon alapul. De a mi tapasztalatunk az nem egyenlő a teljes valósággal. Mi a bizonyíték arra, hogy másfajta légkörben, vagy sőt, akár full légkör nélkül is, nem lehet élet? Az elméleti földönkívüliek nem emberek. Milliónyi különböző módon és körülmények között fejlődhettek ki. Egyáltalán nem biztos, hogy számukra feltét a miénkhez hasonló légkör. Ahogy mi is a miénkhez hasonló légkört keressük, úgy ők is azokat a feltételeket keresik, amikben ők élnek. Ha ez eltér a miénktől, akkor meglátják a Földet, "á ez valami oxidéndús légkör, ott nem lehet élet" és már lépnek is tovább.
Szóval nem, a mi légkörünk egyáltalán nem garancia rá, hogy megtalálnak minket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!