Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért állt le a természettudom...

Miért állt le a természettudományok gyors fejlődése a 20.század végétől?

Figyelt kérdés

Ne tévesszen meg senkit sem a technika és az alkalmazott tudományok mai fejlődése. A technika önmagában nem azonos a tudománnyal.


Iain McGilchrist 1 percben összefoglalta ebben a videóban:


https://www.youtube.com/shorts/fAMU8AWgVwo



febr. 1. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasnád az általad linkelt oldalakat ahelyett hogy mindenkit hülyéznél, látnád hogy azt írják hogy tudományos eredmények vannak, csak a “disruptive” eredmények aránya csökken.
febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%
Már mindent tudunk, nincs mit kitalálni.
febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Ekkora egy bohócot... :) :) :) :) :)
febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11-es!


Disruptive azaz jelentős felfedezés/találmány. [link]


Sok jelentéktelen felfedezés van, a jelentős pedig egyre ritkább tendenciát mutat az időben előre haladva. A cikk azt állítja amit én.

febr. 2. 08:37
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem, inkább sokkal több nem jelentős van és ezért a jelentősek száma kevésnek tűnhet, illetve a jelentős találmányok gyakran több kisebb dologból tevődnek össze.


Valamint lehet, hogy van ami egy külső szemlélőnek nem tűnik nagy dolognak, és mondhatja, hogy ez ugyanaz, csak most kicsit gyorsabb, vagy hasonló, de ez kb olyan minta azt mondanám, ha a szomszéd városba el tudsz menni, akkor a Holdra is.


Szóval mindig vannak bizonyos korlátok és ezekhez van tudományosan fontos dolgokat kell megérteni, kifejleszteni, hogy áttörjék nem elég a meglévő gyártási mód paramétereinek változtatásával létrehozni dolgokat.

febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%

10-ből 1

100-ból 2

Arányaiban sokkal kevesebb, mégis kétszer annyi.

febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább szerintem az egész dolgok struktúrája változott. Régen még az alap dolgokkal kapcsolatban is nagyon sok tévhit volt, hiányos tudás, és ilyenkor jöttek a nagy áttörések, de most úgy néz ki van egy viszonylag stabil alapja a tudománynak, és erre viszont folyamatosan építkezünk, viszont ezek talán kisebb léptékű építőkövek, de összeadódva óriási haladás.

Ma már igazán nem is lehetne ezt így megcsinálni mint régen, viszonylag kevés helyen végeztek mérvadó kutatásokat, ha valamit csináltak végigvitték ameddig csak tudták, aztán a végén nagyobbat csattant. Most egyre több helyen kutatnak a technikának hála, szinte mindenhol nagy csoportokban, itt már nem az számít, hogy egy valakinek van egy világmegváltó gondolata (legalábbis ez a ritkábbik eset), hanem hogy bárki akinek van egy gondolata azt megoszthatja, és a sok "kis" gondolat viszi előre az egészet. Ha egy csoport még ha kisebb haladását is ér el, azt rögtön tudja publikálni, ezekre pedig mások is támaszkodnak.

Ilyen minőségben értik azt hogy jelentős felfedezés kevesebb van, de ennek a másik oldala nem az hogy jelentéktelen, csupán kisebb mértékű, ám összeadva így is óriási.

febr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
77%
Zaklató bohóc paprikajancsi már rég tiltva is lett innen.
febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!