Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van értelme a Holdbázisnak,...

Van értelme a Holdbázisnak, Marsbázisnak? Tovább úgy sem mehetünk, vagy igen?

Figyelt kérdés
2023. okt. 21. 06:42
1 2 3
 21/28 NTBS ***** válasza:
92%
Igen van. A tudomány fejlődése a kézzel fogható eredmény.
2023. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

"Tovább úgy sem mehetünk, vagy igen?"


Ha a Holdon és a Marson lehetséges lesz az oxigén és üzemanyag előállítás, akkor a naprendszeri űrkutatás elképesztő lendületet fog venni. (nyilván nem jövőre lesz ez és nem is 10 év múlva) Erre lehet mondani, hogy ködös lázálom, de ettől még pörög ez a téma: a tavalyelőtti amcsi Perseverance Mars-szonda vitt magával egy kis ketyerét, amivel a marsi légkörből oxigént tud előállítani. A ketyere több ki-bekapcsolással mindig tudott oxigént előállítani. És ugyanez a szonda vitt magával egy kicsi helikoptert, amivel több sikeres repülést végeztek. Ugyanígy vizsgálják a Marsi légkört is, ez említett oxigén mellett üzemanyag előállítás is lehetséges belőle.


A kisbolygóbányászathoz létfontosságú holdi és marsi bázisokat már meg sem említem, mert az végképp kiveri a biztosítékot. De ettől még nemrég indult egy szonda egy kisbolygóhoz, ami többek között erre is keresi a választ (de a kisbolygó vizsgálata előtt még tesztelni fog olyan "apróságokat" mint nagytávolságú lézeres kommunikáció vagy az ion hajtómű)

2023. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Ragnor válasza:
66%

Ez egy sokkal összetettebb dolog, mint azt bárki laikus képzelné. Bázisok létrehozása a Holdon, Marson lehetséges, viszont 100% önellátás a folyamtok veszteségei miatt nem lehetséges, kell kívülről anyagot/energiát bevinni.


Terraformálás -mint ötlet- margójára fontos megemlíteni, hogy azzal a technológiával, amivel egy eredendően lakhatatlan bolygót Föld-szerűvé lehetne tenni, azzal a lelakott Földet is újra Föld-szerűvé lehetne varázsolni.


Az eleve föld-szerű bolygóknál, ahol már van ökoszisztéma, ott a kompatibilitás lenne a kérdés. Miként hatnak ránt az őshonos vírusok/baktériumok? Miként hatnak a mi behurcolt vírusaink/baktériumaink a már meglevő ökoszisztémára?


Említette valaki, hogy a rakéta-meghajtás zsákutca, semmit se fejlődött az elmúlt 100 évben: Bástya, te barlangan éltél? A rakéta-technika, amit ma használunk mind az elmúlt 80 évben született. De ha a jövőt kémlelnéd, akkor nézz utána az ion-meghajtásnak, mert az jön majd utána.


Komoly áttöréseket ért el az elméleti fizika a tér-hajtás (WARP) tekintetében is.

2023. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Meton ***** válasza:

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy miért érdemes eljutni oda. Amikor Amerikát meghódították, akkor az aranyért ment a harc. Az aranyból pedig háborúkat finanszírozhattak volna. Persze arany nem lett, viszont lettek egy jó dolgok, amik a kolonizálás után jöttek, előre nem látható módon.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kell valami, amiért mondjuk meghódítják a Holdat. Aztán ha nem jön össze, lesz egyéb értelme, amit ma még nem láthatunk. Ötletelés szinten azért lehet gondolkozni. Például lehet hatalmas űreszközöket építeni. A súlytalanság miatt sokkal könnyebb mozgatni vagy szerelni. Az úrben található ásványok tisztábbak, mert nem oxidálódnak. Sok dolog van, amit az űrben jóval hatékonyabban lehet csinálni. Találhatnak új anyagokat, szóval a lehetőségek végtelenek. Mondjuk képzeld el, hogy ha valahol annyi az arany, mint a szemét. A Földön ritka, de máshol nem biztos.

2023. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 bheka válasza:

Ha az emberiség csak egy kicsit is összefog, akkor szerintem el lehet jutni a csillagokig. Az elméleti tudás már egy ideje megvan hozzá, csak technológia kell. Olyan ez, mint a fúziós energiatermelés - ami összefogással gyorsan meglenne, hiszen már egy évszázada tudjuk, hogy mi is az, csak technológia nincs hozzá.

A nagy kérdés az, hogy az ember teljes egyetértésben és összefogással kiirtja-e önmagát... most éppen ez történik. Amíg általános a bolygón a vérszomj és bosszúvágy, addig ez a sanszos, nem az önellátó tudimányos holdbázis.

2023. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Meton ***** válasza:

25-ös, elárulom, hogy a fúziós erőmű prototípusa már épül. Hogy működni fog, vagy nem, az majd kiderül, de a mérete óriási, leginkább ezért nem épült meg eddig.

A csillagokig eljuthatunk, csak valószínűleg nem maradnánk életben. Jelenleg ez a legnagyobb probléma, hogy ha Marsra akarunk küldeni embereket, azok életben is maradjanak. Vagy ami még érdekesebb, hogy megéri-e. Ha valaki előáll, hogy a Holdon több milliárd dollárnyi haszon van, már holnap indulnának az űrhajók. De semmi biztos nincs, ezért minimális költségvetésből kell gazdálkodniuk. Eleve egy emberes küldi durván megdrágítja a küldetést. Több infót hozna, de inkább csinálnak 100 robotos küldit, mint egy emberest. Inkább a robotokat fejlesztik. Eddig egy űrbázis sem tud megépülni, ami esetleg kutatáson kívül esetleg más célt is szolgálna. Mondjuk gyártás, turizmus, egészségügy, bármi lehetne.

2023. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Hé paraszt! Menjél vissza az anyaföldhöz! Ha elpusztulunk, akkor ez volt a sorsunk.
2023. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
81%

A különböző technikák fejlődésével a rádiócsillagászat műszerei szintén fejlődnek, ám maga a módszer egyre jobban ellehetetlenül.

A rengeteg egyéb eszköz egyre jobban szennyezi a hullámhosszokat, kezdve a mobil telefonoktól a TV, rádióadókon át egészen a SpaceX Starlink műholdjainak garmadáig, pedig a rádiócsillagászattal 'látunk' el a legmesszebb. illetve lassan már csak látnánk, ám ha a hatalmas jelfogó rendszert a Holdra lehetne telepíteni, különösen ha a túlsó oldalára, akkor hatalmasan megnőne e jelentősége, mert ott zavarás nélkül lehetne az összes spektrumban fogni a jeleket és ebből a tudomány komolyan profitálhatna.

Az űrben nemigen lehetne a hatalmas vevőegységet felépíteni, sokkal könnyebb lenne egy Holdbázison, meg a világűr szennyezettsége is nagy, viszont a Hold túloldala un. szélárnyékban van és értelemszerűen hosszú ideig marad is.

Ebből komoly haszna származna a tudománynak.

2023. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!