Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fehér faj genetikai torzulását...

Fehér faj genetikai torzulását korcsosulását jelzi hogy a Nap hatására barnább színt vesz fel a bőr míg a többi rassznál nincs ilyen torzulás a bőr hámsejtjeiben?

Figyelt kérdés
2023. okt. 19. 19:37
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
83%

Miért lenne ez torzulás? A szervezet védekezik, festékanyagot termel, a barnább bőr nagyobb védelmet jelent a napsugárzás ellen.

Akinek sötétebb a bőre, annak nincs erre szüksége.

2023. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sadam87 ***** válasza:
80%

1. Ez nem torzulás, hanem adaptáció az UV fénnyel szembeni védelemhez.

2. Minden rasszra jellemző.

[link]

(Ja, és nincs olyan, hogy fehér faj. Emberi faj van.)

2023. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem létezik olyan, hogy fehér faj. A faj olyan mint a Homo sapiens, az ember.

Semmi genetikai nincs benne, UV fény hatására melanin termelődik a felső hámrétegekben. Később ez lebomlik.

Torzulás pláne nem történik.

Ráadásul más rasszoknál is létezik hasonló adaptáció.


Gyakorlatilag sikerült egy olyan kérdést kiírnod, amiben konkrétan semminek nem volt értelme. Azért ez is teljesítmény...

2023. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mielőtt a "faj" kategóriát használja valaki, nem árt, ha előbb megismeri a jelentését. Mint fentebb is jelezték.
2023. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Az állítás, miszerint a "fehér faj genetikai torzulását korcsosulását" vagy a bőr színváltozását a Nap hatására a hámsejtekben található torzulással magyarázza, egyszerűen nem állja meg a helyét a tudományos szempontból. A bőr színének változását főként a melanin pigment mennyisége és eloszlása szabályozza, nem pedig bármiféle genetikai torzulás vagy "korcsosulás."


A melanin a bőrben található pigment, amely felelős a bőr színéért. Az emberi populációk között különféle bőrszínárnyalatok léteznek, amelyek az évezredek során különböző genetikai és evolúciós tényezők hatására alakultak ki. Az, hogy valaki napozás hatására barnább bőrt kap, azért történik, mert a Napfény hatására a bőrsejtek termelik a melanint, hogy megvédjék a káros UV-sugárzás ellen.


Nincs tudományos bizonyíték arra, hogy a bőr színének változása genetikai torzulás vagy "korcsosulás" eredménye lenne. Az emberek bőrszínének változatossága összefügghet az adaptációval az éghajlati körülményekhez, az UV-sugárzás szintjéhez és más tényezőkhöz, de nincs olyan genetikai vagy evolúciós elmélet, amely a bőr napozás hatására bekövetkező színváltozását torzulásnak vagy "korcsosulásnak" tulajdonítaná.


Fontos hangsúlyozni, hogy a különböző bőrszínárnyalatok közötti változatosság emberi fajbeli sokféleség része, és a rasszizmusnak vagy előítéletnek semmilyen tudományos alapja nincs. Az ilyen tényezőkkel való érvelés az előítéletek terjesztését szolgálhatja, és a tudományos adatokat elferdítheti vagy félrevezetheti.

2023. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden rasszra jellemző."

egyébként nem egészen, vörös hajú emberek a legvilágosabb bőrtípussal kvázi nem tudnak barnaságot adó eumelanint termelni, akármennyi UV-sugárzás éri a bőrüket.

2023. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

Ez jogos meglátás. (Emellett nyilván az albínók sem tudnak lebarnulni.) Bár én a vörös hajú embereket nem nevezném külön rassznak, de mindenképp jó, hogy ezt megemlítetted.

2023. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Agyadra ment a pigment.
2023. okt. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Ғaszt nincs máshol torzulás, mongoloidoknál is csak rá kell nézni a fejekre, és máris tudja az ember, hogy nyári vagy téli a videófelvétel. Az egy másik kérdés, hogy DK-ázsiában télen-nyáron nyári színben vannak, de a Szovjetunió mongoljainál már óriási a különbség a téli és a nyári bőrszínük között. Még az europidoknál is alaptulajdonság a színváltoztatási képesség, az csak egy észak-nyugati kisebbség, aki ezt az úgyis örökké felhős, hűvös óceáni klímán elvesztette, és rózsaszín égési sérüléseket kap a Napon, ha más országba költözik, meg naptejekkel kell szórakoznia. Europidok 3/4-e is csak röhög ezen. Az az alapfelállás, hogy van barnulási képesség, és nem az, hogy nincs. Miért? Mert az ember nem az óceáni klímán alakult ki, hanem utólag került oda.

Nyilván van egy másik véglet, akinek meg kifehéredési képessége sincs még az afrikaiakat illetően. De amint kijött Afrikból az emberi faj, úgy szelektálódott, hogy lett neki téli-nyári idomulási képessége.

2023. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!