Elfogadhatatlan hogy pontatlan legyen az internet rádión a jel időpontja.
2023. aug. 2. 18:39
2/8 Pelenkásfiú válasza:
Buffering például..
2023. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
A hang terjedési sebessége ugye korlátolt, szóval valószinűleg az analód rádiódhoz állsz közelebb.
2023. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Mert a szerver valahol külföldön van, esélyes hogy tengerentúlon. És mire a jel elérkezik hozzád a rengeteg hálózati elosztóközponton, routeren meg tűzfalon keresztül, azok kapcsolási ideje meg a jelterjedés korlátos sebessége miatt csúszik egy kis időt. Ezen időmennyiség mértéke függ attól, hogy milyen messze vagy a szervertől, és mennyi adatkapcsolaton megy keresztül a jel, mire elér hozzád.
"Elfogadhatatlan hogy pontatlan legyen az internet rádión a jel időpontja."
Ezért találták ki az időszinkronizációs szervereket, azokról kb. századmásodpercre pontosan lehet beállítani az interneteléréssel rendelkező órákat.
2023. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Sokkal több benne a feldolgozás. Az adó oldalon digitalizálás, tömörítés. Adatátvitel TCP/IP hálózaton. Minden aktív elemnek késletetése van. A vevő oldalon kitömörítés dekódolás.
Az analóg rendszerek késleletetése ennél nagyon sokkal kevesebb.
2023. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
4: Illetve a rádió szinkronizálású órákat, amelyek kapnak egy időalapjelet. Pl.: [link]
2023. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Azt is megfigyelheted, ha ugyanazt az adót hallgatod középhullámon és ultrarövidhullámon, azok közt is van egy kis időbeli eltérés. Például a Kossuth adó pontos időjelzésével ezt ki lehet próbálni.
2023. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Adó oldalon a kódolásban/tömörítesben van bufferelés, az interneten az adattovábbításnak füllel is hallható ideje van, ami ráadasul ingadozik, eleve egy csomagban egy "szeletnyi" hang utazik egyszerre, a vevő oldalon szintén van egy bufferelés, majd dekódolás, utána még némi bufferelés, hogy a lejátszás folyamatos legyen.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!