Nem kéne inkább a saját dolgainkkal foglalkozni a Marsra való röpködés helyett, amikor még egy embert sem tudunk megtalálni a hegyen időben (Monteverest)?
Természetesen meg tudnánk találni a nemrég elveszett magyar sportember hulláját, de nem fűződik elég érdek ehhez a célhoz.
Van olyan technikai tudásunk meg minden egyéb szükséges dolog, amivel ezt a problémát különösebb emberi teljesítmény nélkül le tudnánk küzdeni - de minek feleslegesen költségekbe verni magunkat?
Aki önszántából oxigénpalack nélkül mászik a legmagasabb hegyekre, az egy potenciális öngyilkos, aki a betegesen nárcista hajlamait életveszélyes és mazochista aktivitásokkal elégíti ki. Az embertársainak semmi hasznot nem hajt vele, és még pénzt is koldul hozzá az egyéb semmirekellő tehetősebbektől. Lusta volt hasznos dolgokat tanulni az iskolában, de híres legenda akart lenni - hát megkapta "lege artis"!
Tegyük azt hozzá, hogy akaratereje és ambíciója az volt bőven, tehát nyugodjon békében - vagy ahogy mondani szokás:
"Meghalt a sportember - éljen az új sportember!"
"a Marsra való röpködés helyett, amikor még egy embert sem tudunk megtalálni"
Az ürkutatás és a Mont Everesten bajba került emberek mentése között nincs oki kapcsolat. Nem zárják ki és nem is erősítik egymást.
Jogosabb lenne a kérdés, hogy miért költenek az államok hatalmas összegeket az űrkutásra, amikor másutt emberek éhenhalnak.
És a háttérben levő gazdasági ok nagyjából ugyanaz, mint a középkori templomépítéseknél: egyes csoportoknál hatalmas pénzek vannak, amit nem akarnak rászorulóknak odaadni. Viszont lehet vele a gazdaságot pörgetni. És emellett egyéni/csoport szellemi nagyságot (önteltséget) támogat.
"Ezt mondhatták volna - alighanem mondták is - a felfedezések kora beli hajósoknak is ..."
Én különbséget látok abban, hogy a marsi vagy holdutazásokra hatalmas pénzeket fordítanak belátható időtávon belüli haszon nélkül.
Kolombusz 3 kis hajócskával indult felfedezni az Indiába vezető utat. Ha ez sikerült volna, hatalmas hasznot hozott volna a kereskedelemben.
Ezért gazdaságilag észszerű volt a kor technikájával tömegesen elérhető területeket felkutatni, ami pl. a marsi expedíciókról nem mondható el.
krwkco - a mai űrkutatáshoz csinált technológiai fejlesztések mindössze néhány év múlva hatalmas hasznot hajtanak az iparban. Ami nem az űrkutatáshoz van fejlesztve, az a hadiipar érdekeit szolgálva születik meg, és azzal az a baj, hogy ezért sokkal tovább titkosításra kerülhet.
Mit gondolsz, a mai számítástechnika, műszertechnika, stb. csak úgy a szalagmunkatáborok menedzsereinek a fejlesztésekbe való okos befektetéseit dicsérik?
Már megint a tudománytól akar elvenni valaki pénzt.
Mikor lesz már ennek vége?
Egy tudományos rovatban aszerint kellene értelmezni a leírtakat, amit pontosan állítanak. Az sehol sem szerepel a kommentjeimben, hogy az éhezőknek előnyt kellene adni az űrhajózással szemben. Ebben nem foglaltam állást. Ezt csak Ti gondoltátok bele.
Én emellett csak arról írtam, hogy mi a legfőbb kiváltó oka az űrkutatásnak. Szerintem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!