Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítséget kérhetek?

Segítséget kérhetek?

Figyelt kérdés

Teljesen hülye vagyok kémiából. Minimumkérdéseim vannak egy csomó. Nem kell részletesen csak max 2 mondat.


1) Milyen magátalakulási formákat ismer?

2) Mi a magfúzió jellegzetessége?

3) Mi a maghasadás jellegzetessége?

4) Mi a radioaktivitás jellegzetessége?

5) Melyik magreakciónál keletkezik két közel azonos tömegszámú atommag?

6) Hogyan változik az atommag tömege a radioaktív átalakulás során?

7) Melyik atommag átalakulás forma jellegzetessége az alfa, béta vagy gamma sugárzás?

8) Milyen részecske az alfa sugárzás?

9) Milyen részecske a béta sugárzás?

10) Milyen részecske a gamma sugárzás?


Tudom, hogy egyszerre sok ennyi, de a rengeteg konzultációim miatt nincs időm már aludni sem. Ezekből a minimumkérdésekből szűri ki az előadást oktató tanár, hogy alkalmas vagyok-e a ZH-k megírására - csupán a kettesre hajtok :D ahhoz meg nem kell sok :) De nagyon kellene a segítség és nem tudok kitől.

A segítséget előre is nagyon megköszönöm :D


2010. okt. 8. 21:12
 1/2 Silber ***** válasza:

Előre szólok, hogy amit nem vágok fejből, azt nem írom le, durva hetem volt...

1.: Fisszió (bomlás), fúzió (egyesülés)

2.: Több kisebb atom egyetlen nagyobb atommá áll össze, jelentős hőfelszabadulás mellett.

3.: Egy atomból több kisebb atom lesz, eközben sugárzás keletkezik (alfa, esetleg béta)

4.: Sztochasztikus lefolyású (ezen kívül sok minden lehet még)

5.: Mittomén... Nézegesd érte a könyvet.

6.: Radioaktív átalakulás során... Vagy csökken, vagy nő a típustól függően. De az átalakulások során számolni kell a tömegdefektussal.

7.: Könyv

8.: He-atommag

9.: Elektronsugárzás

10.: Nem részecske, elektromágneses hullám.

2010. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mielőtt lehülyézed magadat ...KÉMIÁBÓL..ezek fizikai kérdések.(tán ez is 1 minimumkérdés)
2010. okt. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!