Inkább az a kérdés, hogy a réznek és az ezüstnek miért van?
Mert azokat réz és ezüst fémsók borítják, ezeket a nehézfémeket nem tudják jól kezelni az "alsóbbrendű" életformák.
Az arany és a platina olyan "nemes", hogy szinte nem reagálnak semmivel, így nem biorítja őket egy oxid/sóréteg, ami oldódva megmérgezné a sejteket.
2023. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Részben vagy teljesen egyetértve #1 válaszolóval, én nézőpontot váltva vizsgálnám a jelenséget. És nem a fémet nézném, hanem a mikróbát. Vajon a mikróba termel-e olyan anyagot, vagy olyan-e a felülete, amelynek segítségével a (nem só borította) fémtiszta fémfelületről képes fém-ionokat leszakítani. És ezzel a fémionnal mérgezni saját magát olymódon, hogy az adott fémion az anyagcseréjére kritikus hatással van. A jelenséget a tudománytörténet 1893 óta "oligodinamikus hatás" néven ismeri, Karl Wilhelm von Nägeli munkásságának köszönhetően. Azért indítványoztam a nézőpont megváltoztatását, mert így a vírusokat ab ovo nem értjük bele az antimikrobiális hatásba, mivel nincs anyagcseréjük. A baktériumokra, algákra, gombákra, penészfajokra a különböző fémek különböző toxicitással bírnak. A nézőpont változás másik előnye, hogy most már az aranyat is bevehetjük az oligodinamikus hatású fémek sorába, hiszen a tapasztalat is ezzel van összhangban. Bár a felületét valóban nem borítják aranysók.
2023. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
2-es: Ez valami MI hablaty...?
Az ezüstről és rézről mindig jutnak ezüst és réz ionok az oldatba, ezek a fehérjék cisztein és metionin aminósavaihoz kötődnek, ezzel denaturálják azokat.
nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Nem MI hablaty kedves #3-as. Csak van, aki az apróbetűs részt is megtanulja kémiából, miközben vegyész szakra jár. Ha már érdekli...
nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Hát pedig értelmetlen dolgokat írtál sorokon keresztül.
Mi az, hogy "a mikróbának van-e olyan felülete"..?! amivel fém-ionokat szakít le a fém felületéről..?!
Mi ez a hablaty?!
A mikróba felülete(?!) nem szakít le semmit a fém felületéről.
A vírusok elleni hatás is fontos, függetlenül attól, hogy nincs anyagcseréjük. Virucid hatásnak nevezzük, mérhető dolog.
Ha a fentieket te írtad, akkor nem igazán sikerült megemésztened az órán elhangzottakat..
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!