Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne ha feltalálnák az...

Mi lenne ha feltalálnák az időgépet?

Figyelt kérdés
Ha az egyik ország feltalálná akkor gondolom használnák is ami fokozottan veszélyes lehet. Ha titokban tartják is akkor is mindig van egy spicli aki kiszivárogtatja a hírt. Hogy oldanák meg ezt a problémát? Ki és hogyan használhatná? Mert ez az egész világra veszélyes lehet! Egy lepke szárnycsapásából akár tornádó is lehet...
2010. okt. 7. 19:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Amúgy honnan tudod, hogy nem tudunk ugrálni benne? Egyáltalán nem biztos, hogy az "idő" nem egy dimenzió, amiben az általunk ismert anyag folyamatosan egy irányba mozog :)


Viszont ha így van, akkor elméleti lehetőség van másfelé mozogni benne :)

2010. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

az idő nem hiszem, hogy dimenzió lenne, leírtam, hogy mi az univerzumunkban látható folyamatos változást neveztük el annak(időnek), és a mértékéhez azonosítottunk szerkezetet, amit órának nevezünk. Szóval ugrálhatunk benne(úgy, hogy nem okozunk semmiféle változtatást abban(múltban/jövőben))...de nem módosíthatjuk a mértékét a komplett változásnak. Például hipnotizálással gyermekkorra lehet visszaugrani és felidézni a történteket, de a múlton már nem tudunk változtatni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy:


Einstennek nem sikerült bebizonyítani hogy az időutazás lehetséges. Az ő elmélete csak arra vonatkozik, hogy az idő múlása relatív. De az idő előre megy, a megfigyelő szempontjából állandóan, és visszafelé nem lehet benne utazni, sem előre ugrálni.


Egyébként egyszerűen káosz lenne, ha feltalálnák az időgépet. Szétszakadna a világunk, vagy nemtudom.

2010. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Dehogynem, pont, hogy előre lehet benne utazni, mivel minnél közelebb kerülsz a fénysebességhez annál gyorsabban telik a külvilágban.


Ergo ha 100 évet akarsz "előreutazni" az időben akkor a fénysebesség 99,9999999999999%-ával kell menned 1 évet és máris 100 évet léptél előre az időben.


Ez persze olyan értelemben nem időgép, mint egy SCI-FI-ben, hogy beleülsz, betekered a fluxus kondenzátort a kívánt évszámra és mész de működhet.

2010. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves előző,


csak annyi, hogyha a fénysebesség 99,999999%-val mennél, akkor ezredmásodpercek alatt eltelne az az 1000 év :)

2010. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsétek el hozzátenni, hogy ez Einstein egyik elmélete csak, és egyáltalán nem biztos hogy így van (sőt, a dolog megdőlni látszik sok tudós szerint).


Meg ez nem igazi időutazás volna, ilyen alapon most is folyamatosan időutazunk, csak egymáshoz képest elhanyagolható mértékben. És visszafelé nem lehet menni, és igazából ha nagyon felpörögnél a földhöz képest, nem is te utaznál az időben, csak simán hozzád képest gyorsabban telne az idő a földön.


Egyébként Einstein valóban érdekes gondolkozását jól bemutatja ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=wteiuxyqtoM


Én ebből értettem meg, hogy hogyan gondolhatja azt egy ilyen okos ember, hogy az időben lehetséges utazni. Érdekes, de szerintem hibás.

2010. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha lehetne az időt sűríteni, (mondjuk a kétszeresére) akkor az 2-szer gyorsabban telne, mint a jelen. Ha 1 év múlva visszajönnél a sűrített idővel rendelkező térrészről, akkor 1 évvel korábban találnád magad, mert te ennek az időnek a kétszeresével élted életed.


Ha pedig tágítanánk az időt, akkor a jelenhez képpest felére csökkenne ott az idő, ahol kitágult. Magyarán amíg a jelenben 2 év eltelik, addig a másik helyen csak 1, így 1 évet ugranál a jövőben, tulajdonképpen visszaugranál a jelenbe.


Szerintem érdekes elgondolás. Nem olyan, ahogy egyesek képzelik (beállsz egy dobozba és puff: 20000 évvel előre/visszamentél az időben). Persze, ha annyira sűrül az idő, akkor a másodperc töredéke alatt is eltelhet a jelenben akár többszáz év.


Persze -jelenleg- ez mind-mind lehetetlen, és ha lehetséges is lenne, akkor az a térbe is "beleszólna", ugyanis a tér és az idő nagyon szorosan összefügg. Tehát az idővel együtt a tér is megváltozna (torzulna) ami jelentősen nehezíti még a végiggondolását is ennek az "elméletnek" :)

De kiindulásnak szerintem valami ilyesmin kellene a hozzáértő embereknek filozofálni :)

2010. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
itt mindenki elkezdte bizonygatni h miért lehetés miért nem lehet időutazni de a kérdés nem ez volt a kérdés az h mi lenne ha..... Ha valameik ország feltalálna egy "időgépet" akkor az akár még a 3. világháboru kitöréséhez is vezethet de mivel ez nem valószínű ezért nem kell agódnunk
2010. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 jordan07 válasza:

még ha lehetséges is lenne a idő utazás nem tudnánk érzékelni mert azonal meghalnánk.

A testünk alig pár másodperc alat pl: 100 évet öregedne de még ha csak egy hetet is utaznánk akor is a szervezítünk nem bírná. mert az olyan lenne mintha egy hétig nem etünk sem itunk volna egyszerüen öszeomolna az ember

2011. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
ezt rosszul gondolod, például ha fénysebességet megközelítjük, nekünk az egy óra ugyanúgy egy óra lesz, de külső szemlélőnek akár 10 év is
2011. febr. 25. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!