Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy a jövőben...

Tegyük fel, hogy a jövőben feltalálják az időgépet, akkor . Folytatás lent?

Figyelt kérdés

..... hogy-hogy nem látjuk a jelenben semmi nyomát? értsd nincsenek a jövőből visszajövő emberkék..

Új dimenzió alakulna ki úgy gondoljátok? Szóval miután feltalálják az időgépet átíródik a múlt? Tehát azután másképp emlékezünk majd a múltra? Szóval akkor sors sincs mivel mindig megváltoztatnák azt?


Még valami:

Ha esetleg feltalálnák az időgépet, pont a fentebb leírtak miatt, szerintetek használhatnák azt egyszerű emberek? (annyi átíródás lenne, hogy az egész egy nagy káosz lenne.. újra kellene írn folyton a történelemkönyveket stb... elég nonsense)


Van esély arra, hogy feltalálják?


2010. ápr. 29. 16:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

"Folytatás lent?"

nem fogadta el ? nélkül :)



Várom a véleményeket

2010. ápr. 29. 16:54
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

ez így ahogy van egy ágról szedett baromság

nem is nagyon értem igazából

átíródik a múlt? meg minden

másképp emlékezünk a multunkra?

anyám

te is nagy ész vagy

2010. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
sztem ő sem érti mit beszél
2010. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
97%

Csak mert a válaszolók nem értik, nem jelenti, hogy értelmetlen. Én személy szerint nem hiszem, hogy lesz olyan, hogy időgép. És igen, jele kellene hogy legyen a múltban, ha bárki használhatná.


A kérdező kérdése logikus volt, csak hát olyanok is válaszolnak, akik egy összetett mondatot már nem tudnak kibogozni.

2010. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
én értem. arra gondol, hogy például, valaki visszamegy az időgéppel a 2. világháború idejére, és valahogy elintézi, hogy a németek nyerjenek. így a múlt és ezáltal a jelenünk is más lesz, "átíródik".
2010. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az időbe nem lehet visszamenni. Esetleg egy hurkot lehet létrehzni....Ha vissza is lehet akkor is ott a rapadox elmélet(megölöd a nagyapádat születésekor) Szerintem ha valami megváltoztt olna a multban például valaki bebabrál oda akkr egy párhuzamost téridősík jön létre amelybe onattol teljesen más lesz. Az már minket nem befolyásol....tehát ha viszamenénk a multba egy másik idősikba érkeznénk meg....
2010. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
igen, hogyha átírják a múltat akik a jövőből jönnek, akkor átíródik a történelem, de szerintem nem emlékeznénk máshogy mert az emlékeinket nem írhatnánk át vagyis az érdekes helyzet lenne, mert máshogy emlékeznénk és mást tapasztalnánk, nem is tudom pontosan. szerintem pont ezért ha a jövőben vannak időgépek/vagy akármilyen időutazási lehetőség akkor az nem hiszem hogy legális.
2010. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szerintem vissza lehet, és a párhuzamos sík csak akkor jön létre, ha valamibe "belebabrálnak" ahogy írtad :) ennek következményeként ha valami "átíródik" azt mi nem fogjuk észrevenni mert a mi síkunk nem változik, hanem létrejön még egy.

ez nagyon nagy hülyeség?

2010. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

igazából több féle elmélet létezik a scifikben.


az egyik az, hogy ha visszamész a múltba, akkor minden megváltozik azonnal, tehát egy hirtelen reset és már nem az vagy aki voltál, stb és észre sem veszed, persze aki utazott az emlékszik mindenre.


a másik verzió az amikor már benne élsz a változtatott időben. azaz ha nem mész vissza a múltba, hogy megváltoztass valamit, akkor alapból más lett volna minden. de nem is tudsz tenni ellene, amit már megéltél az már a változtatott jelen, azaz neked vissza kell menned. ha nem mész vissza, mert meggondoltad magad, akkor igazából pont az a döntésed alkotta meg a jelent.


és akkor egy paradox. mi van ha visszamész a múltba és megölöd magad vagy az anyádat mielőtt megszületnél. nem születsz meg, és nem mehetnél vissza a múltba, hogy megöld magad.


de ezek mind elméletek, meg kitalációk, semmi több egyenlőre.

2010. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%
nem hiszem el, hogy az itteniek nagyja folytatja ezt az ostoba elméletet
2010. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!