Hidraulikus Erőgép esetében hol keletkezik a nyomás? A munkagépek (200atm) olajnyomása milyen közegben és hol tárolódik?
Figyelt kérdés
A házi vízműnél egy beépített gumi-labda (levegője) adja a nyomást, a központifűtés víztartályában ugyanez a megoldás egy gumilabda tárolja a nyomást(2atm-5atm). De mi tárolja a nyomást és az energiát egy munkagépnél? ezt szeretném megtudni.2023. márc. 12. 11:27
1/11 anonim válasza:
A nyomást a szivattyú biztosítja, a nyomástárolás ügyében a hidroakkumulátorra keress rá. Kevés helyen használják.
2/11 anonim válasza:
Hidraulikus működtetésű erőgépekben 200 bar nyomás esetében általában axiáldugattyús szivattyúkat alkalmaznak a nagynyomású olaj előállítására. Mivel ezek a szivattyúknak változtatható állásszögűek, ezért megoldható, hogy pontosan annyi olajat szállítsanak, mint amennyi az adott pillanatban kell, így nincs szükség tárolni a nagynyomású olajat (bár ez is megoldható a nitrogén töltésű hidroakkumulátorokkal).
3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon érdekes. Én laikusként a válasz alapján úgy képzelem, hogy a szivattyú küldi az olajat és a kialakuló nyomás csak a terheléstől függ, teljesen esetleges, akár nullára is eshet vagy felszalad 1000 atm-ra a terhelés "mozgásától" függően akár 1 sec alatt. A nyomás csak a terhelés tömegétől és gyorsulásától függ tehát a külső tényezők adják a nyomás értékét ami egy adott pillanatban bármilyen sok vagy bármilyen kevés lehet. Itt nincs semmilyen energiatárolás, vagy átmegy az a liter olaj a szivattyún és akkor átment E=1(liter)*p(atm) energia vagy nem ment át.
2023. márc. 12. 18:56
4/11 EagleHUN válasza:
A hidraulikus erőgépeknél ahogy előzőek is írták nem nagyon kell tárolni.
Azért nem mert ami kimegy az vissza is jön, tehát zárt körös a rendszer.
Ha kevés megy ki akkor kevés is jön vissza. Ha sok akkor sok. Talán egy minimális pufferelés van olajból de csak hogy 0 -ra ne szívja a bemenő aldalt azért.A puffer és a szivattyú közt is korlátozható maximum mennyi mehet át.
A nyomást emellett úgy szabályozzák eközben a változó körbefutott mennyiség mellett ahogy #2 leírta már.
5/11 anonim válasza:
#3 Valóban, ha nincs terhelés (az olaj szabadon kering), akkor gyakorlatilag nyomás sincs. Ha van terhelés, akkor azért nem pillanatszerűen alakul ki a nyomás, mivel a rendszer rugalmas (a vezetékek valamennyire kitágulnak, főleg 200 bar környékén), másrészt mindig vannak biztonsági elemek beépítve, amik nem engedik a nyomást felszaladni (egyszerűen egy beállítható határ fölött az olajat visszavezetik a tank ágba).
6/11 anonim válasza:
Nyomást főleg ott szoktak tárolni hidroakkumulátorokkal, ahol húsbavágó, hogy egy esetleges váratlan üzemzavar vagy leállás (pl. áramszünet) esetén még egy két műveletet el tudjanak végezni a géppel.
7/11 A kérdező kommentje:
KÖszi! Ráadás kérdés:
Nagyon precíz komoly válaszok jöttek, máskor pedig csak mondjuk 2 komolytalan válasz jön. Ez csak véletlen lehet? Ennek a weboldalnak a működése is elég érdekes kérdés lehetne...Ti célirányosan nézitek a kérdéseket?
2023. ápr. 7. 22:39
8/11 anonim válasza:
Nem nézem célirányosan, van amikor kifejezetten trollkodok. :D
9/11 A kérdező kommentje:
ezzel a névvel könnyű ! mintha már láttam volna valahol... dolgoztál is ilyen géppel? honnan ismered ennyire a témát?
2023. ápr. 7. 23:35
10/11 anonim válasza:
#9: Nem tudom, kit kérdeztél, 1-6 vagyok, az egyik szakmám hidraulika-pneumatika szerelő. Igaz, nem nagyon dolgoztam benne, de azért pár dologra emlékszem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!