Megéri a szervezetnek glükózból a zsírsejtekben zsírt előállítani?
A glükóz feleslegét a szervezet zsírsejtekben zsírként raktározza el, hogy később felhasználhassa energiaként. Ez egy olyan mechanizmus, amely segít megőrizni az anyagcsere egyensúlyt és megelőzni a vércukorszint túlzott ingadozását.
A kérdésre nincs egyszerű válasz, hogy megéri-e a szervezetnek glükózból zsírt előállítani. Egyrészt ez egy természetes és szükséges folyamat, amely biztosítja az energiaellátást és a homeosztázist. Másrészt ha túl sok glükózt viszünk be vagy állítunk elő, akkor túlzott zsírraktározás történhet, ami elhízáshoz és más egészségügyi problémákhoz vezethet. Ezért fontos az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás és életmód, amely nem terheli túl a szervezetet glükózzal vagy zsírral.
"Ha többlet van, és képes energiát zsír formájában eltárolni akkor minden erre fordítható energiaforrást fel fog használni"
Éppen fordítva van. A hirtelen magasra szökő vércukorszintet a szervezet egy inzulin nevű hormonnal igyekszik csökkenteni. Az inzulin MINDEN sejtre igyekszik "rátolni" a cukrot. Ha éppen marathoni távot futsz, akkor az izmaidra. [És jobban megy a futás.] Ha a kvantummmechanikát tanulod éppen, akkor az agysejtjeidre tolja az inzulin a cukrot, és jobban megy a tanulás. De ha éppen az ágyon döglesz, és henyélsz, akkor csak a zsírsejtek vannak kéznél, és az inzulin raktározásra buzdítja a zsírsejteket, és azok elraktározzák.
Szóval a zsírraktározás az a semmittevés miatti szükségmegoldása a szervezetnek, és szó nincs arról, hogy mindenáron raktározni szeretne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!