Mit értesz azon, hogy megsemmisíteni? Eltüntetni a jelenlegi helyéről, mondjuk belelőni a Napba? Vagy elég ha csak annyira megy szét, hogy ne hold legyen, hanem valami törmelékfelhő? Vagy teljesen annihilálni az egészet?
Mondjuk végül is mindegy, egyikhez sem rendelkezünk elegendő robbanóanyaggal, és nem is fogunk ebben az évszázadban, de még lehet, hogy az egész évezredben sem. A Hold az bazi nagy kőgolyó, háromszor akkora az átmérője, mint a Pluto törpebolygónak. Az egyik legnagyobb hold az egész Naprendszerben.
2023. febr. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Mélyen befúrt termonukleáris bombákkal esélyes lenne a dolog, de rendkívüli befektetést igényelne a projekt - mely teljesen kontraproduktív lenne a földi élet szempontjából.
2023. febr. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Mondjuk fúziós töltettel akár még lehetne is, tehát a technológia gyakorlatilag megvan hozzá. De honnan a túróból szerzünk annyi üzemanyagot ahhoz a fúziós bombához? Ahhoz nagyon sok ezer vagy millió köbméternyi trícium kéne, és jelenleg az összes, amivel az emberiség rendelkezik, az kb. 20-25 kg.
2023. febr. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
#3 A szükséges nagy méreteknél már egyszerű hidrogén is elég lenne a robbanótest nagyobbik részéhez, drága izotópok csak az indítórészhez kellenek. A kérdéses eszköz gyakorlatilag megkonstruálható lenne.
2023. febr. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Ha korlátlan lenne az erőforrás akkor talán igen. De valoszinűleg baromi drága lenne. Abból kiindulva, hogy földi atomkisérleteket kb 500-1000 méter mélyen csinálták, és nem volt nagy hatásuk a földre, valószinűleg baromi sok bomba kéne. Ugyanakkor a Hold gravitácioja hatoda földinek, tehát nagyobb hatással lenne rá ugyanaz a bomba. Nyilván baromi bonyolult számitásokkal lehetne meghatározni, hogy mekkora bomba mekkora réteget tudna lerobbantani. Mondjuk nagyon saccperkb 20 kilométerenként, 20 kilométer melységben 100 megatonnás atombombákat kéne elhelyezni, és akkor talán lelehetne robbantani egy 20 kilométer vastag réteget. De a 3400 kilométeres Hold 20 kilométeres rétegenkénti felrobbantásához sok ezer atombomba kéne aminek a legyártása oda szállítása, elhelyezése, kb "végtelenbe" kerülne. Szóval nem volna rá pénzünk. Persze azt hogy egy 100 megatonnás bomba mekkora hatással lenne, azt csak találgattam, lehet hogy 50-100 kilométert is letudna robbantani, de lehet hogy csak 10-et.
2023. febr. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Hát igen, ez az elmélet és a gyakorlat közti különbség. Elméletileg már nincs Holdunk, gyakorlatilag meg még élünk :D
2023. febr. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Mert ha a Holdat így felrobbantanánk, akkor a földi élővilágból sem sok maradna.
2023. febr. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Milyen szörnyen üres élete lehet annak, aki ilyen kérdéseket képes kiírni ide. :-(
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!