A tudomány néha szokta vizsgálni Isten létezését vagy a kettő kizárja egymást? Szerintek létezhet?
Na igen.
Az ennyire hülye hívek, mint a fenti - nos, ők sem szoktak segíteni.
Képtelenek értelmezni a "Nagy Közös Imát", de még csak nem is ismerik.
#1.
Ugye tudod, hogy az ábrahámi vallások az isteni antropomorfizmust teljes mértékben elvetik? Egyedül művészeti, metaforikus szempontból lehet antropomorf ábrázolást alkalmazni már (már ha lehet, például a kereszténység és a hinduizmus szerint, míg az iszlám, a zsidó vallás és a szikhizmus teljesen elveti). Isten nem egy emberszerű alak, már csak azért sem lehet az teológiai szempontból, mivel ha Ő teremtett mindent, Ő mindennek a forrása és a vége, akkor tőle származik az ember is, ez alapján az emberi tulajdonságok felett áll.
Egyébként jelenlegi ismereteink szerint egyáltalán nem zárja ki, de nem is támasztja alá. Nincs semmi bármelyik irányba mutató jel.
Egyébként igaz: a természettudományok a természettel foglalkoznak: fizika, kémia, orvostudomány, biológia stb. Ebből következően nem a hatáskörük a természetfeletti dolgokkal foglalkozni. Ahogy valaki előttem említette: Newton, Bacon kizárták a filozófiai megközelítéseket a természettudományokból.
A társadalomtudományok szerintem nyilvánvaló, hogy soha nem fognak ezzel foglalkozni, egyedül a filozófia és a teológia marad közülük, aminek a kérdéskörébe tartozhat.
Tudományosan nincs bizonyíték isten létezésére, ez csupán hit nem bizonyított.
A tudomány nem foglalkozik ilyen kérdésekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!