Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van legkisebb (nem zérus)...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Van legkisebb (nem zérus) távolság és idő?

Figyelt kérdés
Állítólag a legkisebb felbontású mérések is max. 10^-16 cm-re érnek le és elméletileg sohasem tudhatjuk meg, hogy mi van ennél kisebb távolságokon. Igaz ez?
2010. okt. 5. 08:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

20:24-esnek szól.

Ezek szerint ezek a "térpontok" egymáshoz képest fixek, és lehetnek pl tetraéder vagy kocka, stb csúcspontjai.

Tegyük fel hogy kocka "rácsszerkezetű", mert ezen egyszerűbben elmagyarázom amire gondoltam.

Legyenek a kocka csúcsai ABCDEFGH, ahogyan szoktuk jelölni.

Ha A-ból akarok G-be menni, akkor ezek szerint azt csak úgy tehetem meg, hogy a kocka élein megyek, mert gyök2 vagy gyök3 távolságot nem tehetek meg, mert olyan nincsen, nem egész számú többszöröse a legkisebb távolságnak.

Ezt a távolságot úgy határozták meg, hogy a legkisebb idő alatt ezt a távot teszi meg a fény. Akkor ha a fény a testátló irányában megy, akkor gyök3*legkisebbhossz helyett 3*legkisebbhosszat tesz meg, tehát gyök3-szorosát mintha egyenesen a testátlón ment volna. Ez gyök3-szor több időt is jelent. Ilyet viszont nem tapasztalunk hogy valamely irányba több időbe telik a fénynek hogy odaérjen.

Ez csak egy érdekesség, de szerintem az elmélet is csak az.

2014. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!