A 6kmh-s gyaloglásnál erősen mozognia kell a testnek, ekkor szerintem több kalória ég el.
Futásnál a test saját lendülete sokat viszi előre a testet, kevesebb kalória ég el a mozgás során.
2023. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Szerintem alkalmazd a képlete(ke)t amiket találtál, nem kell agyalni rajta túl sokat. Ha a főnök ugrál, akkor mondd meg hogy hát te XY képletét használtad a tudományos irodalomból.
2023. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Nem igazán változik az energiaszükséglet akkor, ha a megfelelő tempóban végzi a mozgást az alany. Valamikor lovakkal kapcsolatban olvastam erről, ott is az a meglepő eredmény született, hogy alig különbözik a lépés-ügetés-vágta energiaszükséglete ha az adott jármód legkedvezőbb energiaszükségletét nézzük, tehát mindegyiknél egy bizonyos sebességnél (nyilván lépésnél kisebb sebességnél, mint ügetésnél, satöbbi). A fizikáját is tárgyalták ennek, lépésnél inga, ügetésnél és vágtánál meg még rugó is, de bennem csak a Froude-szám kifejezés maradt meg, mert a magyarázat annyira nem érdekelt.
2023. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
2. Gyaloglást ír, nem sétát. Mindkettő sport. Nagyon leegyszerűsítve gyaloglásnál az egyik láb mindig leér a talajra, futásnál nem. Nem láttál még atlétikai közvetítésnél gyaloglást.
Nyilván nem egy sprinter sebességéhez kell viszonyítani.
2023. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, #4 válasza volt a leghasznosabb ;) végül a LCDA képletet használtam, és jó eredményeket adott.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!