Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire specializalodjak?

Mire specializalodjak?

Figyelt kérdés

Matematika? (tanar)

Fizika:

- gepeszmernok?

- epiteszmernok?

- elektronika?

- autoszerelo?

Kemia:

- vegyeszmernok?

- biokemikus / molekularis biologia?

Informatika? (programozo)

- 3d programozo?

- hacker?


Sajnos nagyon sok minden erdekel, legszivesebben mindet kitanulnam, de nincs annyi eletem :)


2023. jan. 5. 22:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20%

19 a programozó fizikus valójában mérnök, villamosmérnök "Fizikus, informatikus, programozó matematikus vagy villamosmérnök végzettség"


az első is villamosmérnök "Tapasztalat számítógépes modellezésben (pl. python, Matlab, c, fortran)"


A fizikusok csekély elektonikai képzettségben részesülnek. Van egy félév elektronika és egy elektrotechnika. Két félév gyenge labor. A programozásban sem kapnak valami sokat. Ezek mérnököknek való állások

2023. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó kettőnek:

Ismeritek a "Patyomkin falu" metafora jelentését?


Állásokat persze hirdetnek orrba-szájba, de valamilyen rejtélyes okból sohase hívnak meg állásinterjúra, vagy nem vesznek fel a három teljesen felesleges tiszteletkör után sem.


Néha persze felveszik az embert, de valami relytélyes ok folytán "nem válik be" próbaidő alatt, miközben a közvetlen főnök egész idő alatt elmebetegként viselkedett, és adaptációs bullshit baromságokkal idegelt az egész ottléted alatt - nehogy túl korán leessen - te vagy az az évi propeller-sapi díjas "madár"!

2023. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Azt is nagyon bírom, hogy állandóan keverik a programozást az elektronikával. Egy elektronikával fiatal kora óta foglalkozó kísérleti fizikus messze jobban érthet az elektronikához mint egy szakmérnök. Viszont ne már programozási nyelveken izzasszanak le egy komoly természettudományos végzettségű embert valamilyen programozói állásban, ahova egy bölcsészt is éppen úgy be lehet tanítani!


Én személyesen ismerek olyan informatikus tudományegyetemi docenst, aki nem képes felfogni a különbséget. Munkakerülőnek nevezett engem, mert fizikusként nem akarok felköltözni egy messzi nagyvárosba, lyukat bérelni egy túlórás tanári fizetésének megfelelő összegért, és multinak bizbaxokat programozni amatőr szinten - magyarán szólva leegzisztálni egy senkiként az életemet - miközben mérnöki szinten értek a vegyészethez, gépészethez, és gyakorlatilag doktormérnöki szinten az elektronikához.


Sajna, mindez mellé már egy komoly programozói profil már nem férhet be, mert se megőrülni, se szélhámoskodni nincsen kedvem. Fizessék meg azt az értékes tudásom amim van - különben nyögdíjig is elleszek segélyen - és nyasgem!

2023. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
45%

"a programozó fizikus valójában mérnök, villamosmérnök "Fizikus, informatikus, programozó matematikus vagy villamosmérnök végzettség"

100 % biztos voltam belőle, hogy így fogsz válaszolni. ha küldünk neked linket, ahol le van írva, hogy fizikust keresnek, te bele fogsz kötni, hogy márpedig oda nem is fizikus kell. a te meggyőződéseidbe nem fér bele, hogy bárhova is fizikust keressenek.

2023. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
19%
most már tényleg jó lenne, ha egyesek a saját egyéni nyomorukat nem más csoportokra való alaptalan általánosítással próbálnák kompenzálni.
2023. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
70%

"19 a programozó fizikus valójában mérnök, villamosmérnök "Fizikus, informatikus, programozó matematikus vagy villamosmérnök végzettség"


az első is villamosmérnök "Tapasztalat számítógépes modellezésben (pl. python, Matlab, c, fortran)""


Akkor ha programozni kell, akkor nem infomernok lenne villamosmernok helyett?

S ugye megvan, hogy fizikan a programozast a VIK-es tanar tartja, ugyanaz aki az infomernokoknek, es ugyanaz a tananyag. Plusz tanitanak c, c++, c#, matlab, python, mathematica-t is fizikan nekunk.



"A fizikusok csekély elektonikai képzettségben részesülnek. Van egy félév elektronika és egy elektrotechnika. Két félév gyenge labor. A programozásban sem kapnak valami sokat. Ezek mérnököknek való állások"


Öhm, 6 félév labor, plusz sok elektronikás szabvál ha érdekel valakit felveheti. Es ha valaki kiserleti fizikus, akkor majdnem olyan jol kell ismernie az elektronikat mint egy villamosmernoknek. Sot valamilyen reszeket akar jobban is, mivel olyan kis jeleket kell merni, ami kb felfoghatatlan.

2023. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
27%

22@ & 23@ Jól leírta. ISMERETTSÉGGEL lehet csak elhelyezkedni. Ezek mérnöki állások, olyan képzettségekkel amiket mérnökök tanulnak.


26@ "Akkor ha programozni kell, akkor nem infomernok lenne villamosmernok helyett?"


Az sem fizikus.


"S ugye megvan, hogy fizikan a programozast a VIK-es tanar tartja, ugyanaz aki az infomernokoknek, es ugyanaz a tananyag."


Dehogy ugyanaz. Alig tanultunk rendes programozást, csak érintőlegesen. Megírtuk a Zh-t azt ennyi volt.



"Öhm, 6 félév labor, plusz sok elektronikás szabvál ha érdekel valakit felveheti. Es ha valaki kiserleti fizikus, akkor majdnem olyan jol kell ismernie az elektronikat mint egy villamosmernoknek. Sot valamilyen reszeket akar jobban is, mivel olyan kis jeleket kell merni, ami kb felfoghatatlan."


Ezen nagyon fogtam a hasam! Fogalmad sincs mit tanultunk. Az elektronikát csak érintőlegesen, nagy vonalakban tanítják. Azt is nem magyarázós, hanem ismertető szinten. Nézd meg Csákány Antal Jelfeldolgozás jegyzetét. Annyi az össz elektronika oktatás 2 óra egy félév. két labor van belőle. Egy elektrotechnika és egy elektronika, ahol valami 15 mérésből 10-et kell választani és nagyon elemi szintű mérések vannak. Pl adott tranzisztor kimenő karakterisztikájának mérése.


A kísérleti fizika laborok már teljesen más tészta. Sima fizika mérések, előre kalibrált mérőeszközökkel. Semmit sem állítgaunk rajtuk. Az elektronikára igen csekély rálátásunk van. Állítom aki előttünk még a 80-90-es években végeztek még annyit sem kaptak.


A fizikus végzettség kb olyan, mint egy régész. Nagyon szép tudomány, de elhelyezkedni vele nem lehet. Ha apucinak van cége akkor betesz valahova. Ez amolyan műkedvelő diploma. Nem sok értéke van

2023. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
55%

Ezt csak úgy mondom, akinek megfordulna a fejében fizikusnak menni. Ne tegye! Iszonyat sok a tananyag, kemény feladatokat kell megoldani rövid idő alatt. Az egész szak nagyon darálós. Versenylóképző. Minden tanár azt hiszi zseni vagy és elvárják, hogy mindent is tudja. Dgy legendás tanárunk teljesen más kibővített anyagot iratott Zh-kon, aminek magadnak kellett utánajárnia. Olyan nehéz volt, hogy használhattál te mindent ; könyvet, jegyzetet, úgysem tudtad megcsinálni. El is ment óráról mert más dolga volt. Kijavítani is csak pótzh előtt egy órával javította.


Az egész képzés iszonyat nehéz és száraz. Az igazán fontos mérnöki vonatkozásokból nem kapsz szinte semmit. Alig lesz rálátásod a programozásra és elektronikára. Aztán helyezkedj el. Na így kell elkézelni

2023. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Csikesz Balázs ***** válasza:

27 - tehát a Fizika (BSc)-ről írkálsz ilyen nagy véleménnyel, például ezt is hozzátehetnéd a korrektség kedvéért.

Azzal is gondolom tisztában vagy, hogy a BSc nem egyetemi szintű diplomát ad...

2023. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!