Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon erős lézerfény esetén,...

Nagyon erős lézerfény esetén, a kibocsátó lámpa mennyi ideig tud világítani?

Figyelt kérdés

Nagyon erős lézerfény esetén, ami kb. átvág egy acéllapot is, vagy amivel lőni is lehet, az mennyi ideig használható?


Elvileg lőszer nem kell bele, tehát az energia a korlát, hogy mennyi lövést tud leadni. De mennyi ideig bírná a kibocsátó "lámpa"?


Vagy inkább fényforrás. Mennyi ideig bírná, amíg meg nem olvad, vagy amíg nem veszít az erejéből? Ha leddel próbálnák megoldani a lézert, az kevésbé lenne "forró" fény? De vajon akkor vágna is? Kérdés, hogy pusztán a fény, hő nélkül, milyen erőre lenne képes. Vajon akkor fegyver lenne-e?


Vagy ilyen esetben csak az infravörös lézer a jó?


Az nem is látható, plusz az aztán tudna égetni.

Nem is látná az ellenség, mégis megolvasztaná a tankokat, a katonák ruháit.

Rövid, és közepe távra kiváló lenne.


2022. dec. 2. 09:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A pár 10kW-os fényteljesítményű ipari, szál alapú lézereket tipikusan 50-100.000 üzemórára specifikálják.

A gyakorlatban persze előfordul hogy közben is szervizelni kell.

2022. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A fémek csak addig verhetik vissza a fényt, amíg a lézer intenzitása meg nem közelíti az anyag elektronhéjának mezőintenzitását. A lézer termodinamikai szempontból rendezett energiaáramot képvisel, így könnyedén el lehet érni, hogy intenzitásban elérje a kívánt nemlineáris tartományt. Bármennyire is csillogó egy fémfelület, egy bizonyos intenzitás felett jól abszorbeálni kezd.


A hullámhossznak is van jelentősége, de az esetünkben másodlagos. Plexinél például azért használnak CO2 lézert, mert arra teljesen átlátszatlan ez az anyag, de látható fénnyel is el lehetne vágni, ha néhány nagyságrenddel erősebb lézert használnánk - persze ez már nem volna praktikus.


Mint már valaki linkelte, fémeket vágnak úgy távoli infra CO2 lézerrel mint közeli infrával dolgozó YAG lézerekkel. A NIF kísérleti fúziós berendezésben veszteségek árán is kék fényre konvertálják a YAG infralézert az optimális hatás eléréséhez. Ott az aranykapszulát röntgentartományba hevítik a lézerimpulzussal.

2022. dec. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!