Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon erős lézerfény esetén,...

Nagyon erős lézerfény esetén, a kibocsátó lámpa mennyi ideig tud világítani?

Figyelt kérdés

Nagyon erős lézerfény esetén, ami kb. átvág egy acéllapot is, vagy amivel lőni is lehet, az mennyi ideig használható?


Elvileg lőszer nem kell bele, tehát az energia a korlát, hogy mennyi lövést tud leadni. De mennyi ideig bírná a kibocsátó "lámpa"?


Vagy inkább fényforrás. Mennyi ideig bírná, amíg meg nem olvad, vagy amíg nem veszít az erejéből? Ha leddel próbálnák megoldani a lézert, az kevésbé lenne "forró" fény? De vajon akkor vágna is? Kérdés, hogy pusztán a fény, hő nélkül, milyen erőre lenne képes. Vajon akkor fegyver lenne-e?


Vagy ilyen esetben csak az infravörös lézer a jó?


Az nem is látható, plusz az aztán tudna égetni.

Nem is látná az ellenség, mégis megolvasztaná a tankokat, a katonák ruháit.

Rövid, és közepe távra kiváló lenne.


2022. dec. 2. 09:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#10 (14:19) Alapjaiban nem érted a témát! Én meg a hasonlatodat nem értem, hisz mi köze a jelenlegi időjárásnak a nemlineáris optikai hatásokhoz?


(Megjegyzem: A meteorológiával kapcsolatos optikai jelenségek kivétel nélkül lineáris tartományban vannak.)

2022. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

[link]


Befújtuk borotvahabbal a vágandó lemezt. Egy leheletnyi nyoma sem lett rajta a lézernek. Ezt akkor mivel magyarázod?

2022. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12 Kevered a szezont a fazonnal. Az egy kis teljesítményű plexivágó CO2 lézer. Próbáld meg tizedére csökkenteni a vágássebességet, és simán eltünteti a borotvahabot is, ami azért arányaiban egy elég masszív védőréteg egy semmi füstfelhőhöz képest.
2022. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Alapjaiban nem érted a témát. Inkább tartottad volna magadban, a hozzászólást. Te még távolról sem láttál ilyen berendezést!
2022. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Most néztem meg jobban a gép műszaki adatait, mert itthon megzavartak közben. Egész egyszerűen HAZUGSÁG, hogy a borotvahab útját állja az ilyen teljesítményű lézernek. Ekkora teljesítmény azonnal szétdobja az organikus-vizes habot!

2022. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha itt valaki nem ért a lézertechnika alapjaihoz - az egyértelműen te vagy. Ekkora baromságot kiírni hogy 5 kW-os pléhvágásra is alkalmas sugár útját állja egy kis borotvahab - na ez már az abszurd! Hova menne el az a teljesítmény?
2022. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Megsúgom, hogy a gipszkartonnal sem igazán tud mit kezdeni. Csak a kartont pörköli le róla.
2022. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 Teneked van egyáltalán felsőfokú szakképesítésed? Mert egy technikához értő ember nem keveri így össze-vissza a dolgokat! Én meg megsúgom, hogy pléhvágásnál gázt is fúvatnak a vágandó anyagra, hogy az optika védve legyen, és oxigént is használhatnak, aminek a reakcióhője is besegít.


A gipszkarton vastag, és problémát okoz a fókuszmélység. Ráadásul óriási hőelvonást csinál a gipsz vegyi elbomlása. Nem foglalkoztam konkrétan egy ilyen gép képességeivel, úgyhogy ne vizsgáztass gépkezelői ismeretekből. De az tuti, hogy egy centis borotvahabréteg nem állatja az útját egy ilyen teljesítményű sugárnak a fókuszfolt felett se, mert ha 90%-ban szét is szórná a teljesítményt, a maradék fél kilowatt is szétfújná a habot úgy, hogy nyoma se maradna!

2022. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A fémet elvágja, ami sima felületű, és szórja a fényt, gondolom a borotvahabot is szétvágja.
2022. dec. 2. 23:36
 20/22 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom, hogy a fényes felületű fém inden hullám,hosszot szór-e. Talán függ attól is, hogy milyen hullámhosszú a lézer. Zöld, vagy vörös, infravörös tartományban van-e. Az mégis csak több hőt közöl, mint a látható fény.
2022. dec. 2. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!